23.03.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Wtorek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu
                  Msza św. będzie o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Jest to dzień
                   modlitw za dzieci poczęte i nienarodzone.

4. W Dniu Świętości Życia 25.03. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc o godz. 12.00 w czasie uroczystej Mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, ogłosi inaugurację Archidiecezjalnego Centrum Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w sanktuarium Matki Bożej Boguckiej w Katowicach – Bogucicach. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu dziesiątki różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Imienne deklaracje (nazwisko i imię) o podjęciu w tym roku idei duchowej adopcji można składać w skrzynce próśb, podziękowań i postanowień bł. Jana Pawła II z tyłu kościoła. Zostaną one wpisane do Archidiecezjalnej Księgi Duchowej Adopcji w Sanktuarium w Bogucicach.

5. W czwartek 27.03. o godz. 19.00 odbędzie się na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem tradycyjna zbiórka pieniężna na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Z okazji zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II. zachęcamy nadal aby do specjalnej skrzynki z tyłu kościoła składać swoje prośby, podziękowania lub postanowienia Janowi Pawłowi II. Wszystkie zostaną złożone w Watykanie jako duchowy dar Polaków podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka.

9. Za tydzień w  IV niedzielę Wielkiego Postu, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, w czasie Mszy św. o godz. 10.00 kard. Stanisław Dziwisz przekaże Polsce ogień Bożego Miłosierdzia. Lampiony z kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia zostaną przekazane każdej parafii podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w katowickiej archikatedrze w Niedzielę Palmową.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w naszej parafii w łączności z KSM-em Krajowym, prowadzi Akcję “ Wyślij kartkę – zamiast sms-a”. Młodzież pragnie poprzez tę inicjatywę - w nawiązaniu do swojego statutu - podtrzymywać zanikającą w dobie internetu i telefonów komórkowych, tradycję wysyłania kartek okolicznościowych z chrześcijańskimi motywami. W związku z tym po Mszy Św. KSM-owicze będą oferowali do sprzedaży kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele statutowe KSM-u. Za wsparcie akcji dziękuje Ks. Krzysztof Brachmański – Asystent Archidiecezjalny KSM – opiekujący się naszą młodzieżą.

11. Bóg zapłać wszystkim którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej a szczególnie Gościa Niedzielnego. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik - Wielkanocne dzieło Caritas” /cena 6zł/. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla rodzin potrzebujących pomocy.