22.12.2013r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiejsza IV Niedziela Adwentu kończy nasze świąteczne przygotowanie. W najbliższych dniach będziemy przeżywali niezwykłą tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nieśmy radość Dobrej Nowiny wszystkim braciom i siostrom.

3. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymania w tym dniu tradycji postu, a o godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę w intencji parafian. Kolekta przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony życia.

4. W środę przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. O godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.

5. W czwartek świętować będziemy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

6. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Czwartek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
Piatek – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu
poświęcenie wina
Sobota – Święto Św. Młodzianków, męcz.
Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

7. W sobotę 28.12. o godz. 9.00 z okazji Święta Świętych Młodzianków zapraszamy dzieci oraz matki spodziewające się dziecka na Mszę św. w ich intencji połączoną ze specjalnym błogosławieństwem.

8. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem Rodzin Chrześcijańskich. Z tej okazji o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji o chrześcijańskie życie wszystkich rodzin naszej parafii. Każdy z nas niech w modlitwie prosi Boga o błogosławieństwo dla swojej rodziny.

9. Dziękuję parafianom, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła oraz tym parafianom, którzy pracowali przy wycinaniu i ustawieniu choinek w kościele zwłaszcza naszym strażakom. Szczególnie zaś dziękuję służbie kościelnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do budowy stajenki i przygotowali naszą świątynię na Święta Narodzenia Pańskiego.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego. Dzisiaj podwójny, świąteczny numer. Cena 8 zł. Można również zakupić opłatki świąteczne oraz świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.