13.10.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj obchodzimy XIII dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Pontyfikat Jana Pawła II był czasem wielkiego dialogu, czyli rozmowy Papieża z Bogiem na modlitwie, w czasie Liturgii i w osobistych kontaktach z człowiekiem i ze współczesnym światem. Dzień Papieski służy promocji i upowszechnianiu nauczania papieża Polaka. Zbiórka pieniężna na program stypendialny  „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest przejawem naszej szczególnej troski o przekaz Jego nauczania w kolejnym pokoleniu Polaków oraz naszej miłości do bł. Jana Pawła II.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. Dzień 13.10. przypomina nam o objawieniach Fatimskich i gorącej prośbie Matki Bożej aby odmawiać różaniec. Codziennie chętnie spełniajmy tę prośbę, modląc się we wspólnocie parafialnej lub rodzinnej. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Wspom. św. Teresy od Jezusa, dz. i dK
·    Środa – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki  archidiecezji
·    Czwartek -  Wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
·    Piątek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty
·    Sobota – Wspom. bł. Jerzego Popiełuszki, prezb. i męcz.

5.    W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej.  Z okazji święta, składamy nauczycielom życzenia Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej i wychowawczej.

6.    W środę w dniu przypadającej Uroczystości św. Jadwigi Śląskiej o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji sióstr pracujących w Domu Rekolekcyjnym.  Z okazji patronalnego święta, siostrom Jadwiżankom życzymy błogosławieństwa Bożego, w realizacji charyzmatu powołania zakonnego oraz w posłudze w Domu Rekolekcyjnym.

7.    W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

8.    W sobotę 19.10 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku odbędzie się Druga archidiecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Żywego Różańca”. Początek pielgrzymki o godz. 11.00. Członków poszczególnych Róż Różańcowych zachęcam do licznego udziału w pielgrzymce.

9.    W środę 16.10. o godz. 16.00 z parkingu przy kościele nastąpi wyjazd do Katowic na przedstawienie „Franciszek – wezwanie z Asyżu”. Bilety są do odebrania w zakrystii.

10.Zwracam się z prośbą,  aby w miarę możliwości,  wcześniej wykonać prace
porządkowe na grobach swoich bliskich, tak aby można było na czas wywieźć
śmieci z cmentarza.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa. W zakrystii można jeszcze nabyć książkę „Do zobaczenia”.