22.09.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

3.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Pio z Pietrelciny, prezb.
·    Środa – Wspom. bł. Władysława z Gielniowa, prezb.
·    Czwartek – Wspom. św. Kosmy i Damina, męcz.
·    Piątek - Wspom. św. Wincentego a Paulo, prezb.
·    Sobota - Wspom. św. Wacława, męcz.

4.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

5.    W czwartek imieniny obchodzi abp - senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6.    W piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie uczniów I i II klasy Gimnazjum.

7.    W sobotę obchodzony jest Światowy Dzień Krzyża świętego. Z tej okazji godz.15.00 przy krzyżu na ul. Młodzieżowej obok państwa Matuszek  zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Roku Wiary pragniemy publicznie wyznać swoją wiarę, że krzyż jest narzędziem naszego zbawienia.

8.    W niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłego ks. Gerarda Wengierka z okazji 15 rocznicy śmierci.

9.    W przyszłą niedzielę 29.09., będziemy gościli ojca Kazimierza Zdziebko ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Podczas wszystkich Mszy św. wygłosi Słowo Boże, w którym zachęci do zaangażowania się w misyjne dzieło Kościoła. Po Mszach św. będzie można nabyć Kalendarz Misyjny na 2014 rok. Nabywając kalendarz wspieramy dzieło prowadzone przez to Zgromadzenie.

10.    16 października o godz. 18.30 w ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego, przeżywanego pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”, w katowickim Spodku zostanie wystawione mega widowisko „Franciszek – wezwanie z Asyżu”. Na to widowisko z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy. W zakrystii można nabyć bilety w cenie 15 i 25 zł. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

11.    Do końca października trwa zbieranie podpisów w ramach akcji „Jeden z nas”. Ta obywatelska inicjatywa europejska zmierza do zaprzestania finansowania ze środków Unii Europejskiej eksperymentów z wykorzystaniem ludzkich embrionów oraz aborcji w krajach trzeciego świata. Organizatorzy akcji proszą aby szczególnie w tygodniu 22 – 29 września, ktoś kto jeszcze nie wyraził swojego poparcia dla tej akcji, teraz aktywnie się włączył i swoim podpisem opowiedział się po stronie życia. www.jedenznas.pl.

12.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.