7.07.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    W czasie wakacji nie będzie Nieszporów niedzielnych.

3.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Jana z Dukli, prezb.
·    Czwartek – Święto Św. Benedykta, opata , patrona Europy
·    Piątek – Wspom. Brunona Benedykta z Kwerfurtu, bpa i męcz.
·    Sobota - Wspom. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

4.    W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce na 2013r.

5.    W dniach 23-28 lipca odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Rio De Janeiro. Z tej okazji zapraszamy młodzież z całego Śląska i okolic na Rio na Śląsku na spotkanie, które odbędzie się między 26-28 lipca br. w Piekarach Śląskich.  Informacje na plakacie i www.rionaslasku.pl; https://www.facebook.com/rionaslasku

6.    W dniach 31lipca - 4 sierpnia br. odbędzie się 68 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest to równocześnie pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej. Więcej informacji o pielgrzymce znajdziemy na www.pielgrzymka.rybnik.pl. Kontakt z organizatorem – ks. Marek Bernacki, nr tel. 607 162 073.  i na plakacie w gablotce.

7.    W związku z wakacjami oraz nadchodzącymi upałami przypominamy o odpowiednim stroju, w jakim przychodzimy do kościoła. Według przyjętych w Kościele norm nie może to być ubiór o charakterze plażowym, nie może on być też wyzywający. Tam gdzie w centrum jest ołtarz i Eucharystia, nie wszystko wypada. Trzeba pamiętać, że sposób ubierania się wyraża nie tylko osobę, która go nosi, ale także określa stosunek do drugiego człowieka. Prosimy o tym pamiętać!

8.    W czasie urlopowego wypoczynku zadbajmy o osobisty kontakt z Panem Bogiem na modlitwie i przez lekturę religijną, a szczególnie uczestnicząc w niedzielnej Mszy św. Organizując wypoczynek, z góry zaplanujmy również udział w niedzielnej Eucharystii. Polecamy w tym względzie portal www.msze.pl Życzę wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje łaski od Bożej Opatrzności oraz słonecznej pogody.

9.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.