23.06.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Dobry ojciec może nauczyć swoje dziecko, co jest naprawdę w życiu ważne, pokazując na własnym przykładzie uczciwość, pokorę, odpowiedzialność i sprawiedliwość. Każdemu ojcu życzymy radości z przeżywania swojego ojcostwa oraz miłości i szacunku od swoich dzieci.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory niedzielne.  Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
·    Czwartek – Wspom. NMP Nieustającej Pomocy
·    Piątek – Wspom. św. Ireneusza, bpa i męcz.
·    Sobota -  Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła W tym dniu
Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 Kolekta w tym dniu
jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5.    W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia Roku Szkolnego i Katechetycznego 2012/2013. Zaś w piątek na Mszy św. o godz. 8.00 podziękują Bogu za kończący się rok nauki uczniowie Szkoły Podstawowej.

6.    W niedzielę 30.06. o godz. 16.00 zapraszam na Mszę św. w intencji     ks. Krzysztofa Kmaka z okazji Jego urodzin, które obchodzi 1 lipca. Będzie to również okazja aby podziękować mu za pomoc w naszej parafii, ponieważ ks. Krzysztof na mocy dekretu abp Wiktora Skworca został mianowany kapelanem sióstr Jadwiżanek w Katowicach Bogucicach.

7.    76 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1–2 lipca br. pod hasłem „Wierzę w Jezusa". Spotkanie rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim, a zakończy następnego dnia nabożeństwem rozesłania o godz. 16.00.

8.    W związku z rozpoczynającymi się wakacjami przypominamy rodzicom, że jest to czas wzmożonej aktywności sekt, jak również dealerów narkotykowych. Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy prosimy, by kierowali do organizatorów letniego wypoczynku sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono
spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

9.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.