KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W SPRAWIE NOWENNY NIEDZIEL PRZED UROCZYSTOŚCIĄ BEATYFIKACJI
SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA JANA MACHY

Drodzy Bracia i Siostry!

Jesteśmy na etapie bezpośredniego przygotowania do uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego księdza Jana Machy, która odbędzie się w sobotę 20 listopada br. o godzinie 10-tej w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Jak już informowaliśmy, Mszy świętej beatyfikacyjnej będzie przewodniczył ksiądz kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych.
W związku z tą uroczystością zapraszam do podjęcia modlitwy za przyczyną Sługi Bożego z prośbą o owocne przeżycie tego wydarzenia, a także o ustanie pandemii. We wspólnotowym, parafialnym wymiarze znakiem modlitewnej jedności naszej archidiecezjalnej rodziny będzie nowenna niedziel, którą będziemy odprawiać w kolejne niedziele – począwszy od dzisiejszej – w formie specjalnie przygotowanej modlitwy odmawianej we wszystkich parafiach po każdej Mszy świętej.

Na czas duchowego przygotowania się do beatyfikacji śląskiego kapłana, męczennika II wojny światowej i orędownika najbardziej potrzebujących, z serca wszystkim Wam błogosławię.

† Wiktor Skworc
Metropolita Katowicki
Katowice, 17 września 2021 r.