20.07.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele pojawiła się długo oczekiwana nowa chrzcielnica wykona przez pana Wiesława Kamińskiego w firmie kamieniarskiej  pana Dulemby z Kobielic. Pragnę podziękować jednej z rodzin naszej parafii, która ofiarowała na ten cel znaczną ofiarę pieniężną. Patrząc na chrzcielnicę w naszym kościele często przypominajmy sobie o wielkiej godności Dziecka Bożego, której obyśmy nigdy nie zatracili.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Wtorek – Wspom. św. Marii Magdaleny
  • Środa – Święto św. Brygidy, zak., patronki Europy
  • Czwartek – Wspom. św. Kingi, dz.
  • Piątek – Święto Św. Jakuba, Apostoła; Wspom. św. Krzysztofa, męcz.
               – patrona kierowców i podróżujących
  • Sobota - Wspom. świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

4. W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce na 2014 rok.

5. W piątek 25.07. przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. W związku z tym w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można poświęcić swoje pojazdy mechaniczne i otrzymać specjalne błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przy okazji święcenia pojazdów również w tym roku pragniemy odpowiedzieć na apel stowarzyszenia MIVA Polska dotyczący misyjnych środków transportu. Od kilkunastu lat kierowcy tą drogą dziękują Bogu za bezpieczne podróżowanie ofiarując 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy na środki transportu dla misjonarzy: samochody (terenowe), motocykle, łodzie, rowery a nawet zwierzęta pociągowe.

6. W sobotę przypada wspomnienie św. Anny. Z tej okazji w najbliższą  niedzielę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji wdów i wdowców naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę 27.07.2014r. na Mszy św. o godzinie 10.30 dziekan dekanatu Pszowskiego ks. Konrad Opitek wprowadzi na urząd, nowego proboszcza naszej parafii ks. Adama Zakrzewskiego. Już teraz otoczmy ks. Adama swoją modlitwą i życzmy Mu Bożego błogosławieństwa w Jego posłudze duszpasterskiej.

8. W czasie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, a także lekturę Pisma św., oraz książek i czasopism religijnych.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.