OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23.06.2024r.

XII Niedziela Zwykła

1. Kolekta dzisiejsza jest wsparciem przygotowań do naszego, parafialnego Festynu Rodzinnego. W minioną niedzielę, na potrzeby Archidiecezji, przekazaliśmy 3 032 zł. Dziś przed kościołem ma miejsce zbiórka na rzecz poszkodowanych przez ostatnie burze i nawałnice w naszym rejonie. W imieniu obdarowanych serdecznie Wam dziękuję za ofiarne serce!

2. Dziś na początku podróży wakacyjnych, po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji, zasilą fundusz MIVA, czyli pomogą w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

3. W niedzielę wieczorem, o godz. 21.00 wyjeżdża nasza parafialna pielgrzymka do Włoch. Zapewniamy o pamięci i obiecujemy relację na Facebooku. Opiekę duszpasterską w parafii do 6 lipca sprawować będzie ks. Gerard Syguda. Dziękujemy już i życzymy spokojnego pobytu w zaprzyjaźnionych Kokoszycach.

4. Dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Rolnego w Kokoszycach, prosi o niewchodzenie na teren parku (zwłaszcza naprzeciw cmentarza). Po ostatniej wichurze powstało sporo wiatrołomów i istnieje duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Burza uszkodziła także naszą linię telefoniczną, stąd może być utrudnione dodzwonienie się na numer stacjonarny parafii.

5. Nadal zachęcamy do przynoszenia nagród na Loterię Fantową oraz do zgłaszania ogrodów do konkursu, który wkrótce pojawi się na parafialnym Facebooku.

6. Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej Płaczącej do Dębowca i okolic w terminie od 9 do 10 sierpnia. Przy zapisie prosimy o podanie PESELU i wpłatę 100 zł.

7. Naszych Seniorów zachęcamy do zgłaszania się na rekreacyjny wyjazd do Ustronia Nierodzimia, który będzie od 19 do 23 sierpnia.

8. W środę, po mszy porannej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek po mszy wieczornej nabożeństwo do św. ojca Pio i św. Jana Pawła II.

9. W Krakowie dostępna jest multimedialna i ciekawa wystawa odwzorowująca watykańską kaplicę Sysktyńską. W zakrystii dostępne są darmowe vouchery obniżające koszt biletów wstępu. Więcej szczegółów na stronie www.kaplica.art

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Gościa Ekstra.

Kamera

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 9

Wczoraj 562

Tydzień 4885

Miesiąc 21569

Ogółem 1408110

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions