25-01-2015r.

1. Dzisiejsza III niedziela zwykła - 25 stycznia:
  • kończy tydzień modlitw o jedność chrześcijan
  • jest dniem modlitwy i wspomnień Tragedii Górnośląskiej w 70. rocznicę represji i wywiezienia w głąb Związku Sowieckiego kilkadziesiąt tysięcy Górnoślązaków, z których nie wróciło kilkanaście tysięcy osób. (patrz dodatek Gościa Niedzielnego)
  • przypomina o obchodzonym dziś 62. Światowym Dniu Trędowatych
  1. Kolekta dzisiejszej oraz następnej niedzieli będzie przeznaczona na budowę organów. Serdeczne podziękowania kieruję do ofiarodawców - tak z parafii, jak i za przelewy spoza parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę !
  1. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego zawiera relację z pielgrzymki Papieża Franciszka na Filipiny, gdzie na Eucharystii zgromadziło się 6 milionów wiernych. Cena Gościa Niedzielnego została podniesiona do 5 złotych.
  1. Mały Gość Niedzielny zawiera najnowszą płytę znanego zespołu „Arka Noego” – tym razem jest to muzyka „głośna i szybka jak petarda”.
  1. Pozostałe inne czasopisma religijne można zabrać do domu składając symboliczną ofiarę - pod warunkiem, że będą one czytane.
  1. Legion Maryi organizuje w naszym kościele w piątek o 16.oo Adorację Bożego Żłóbka - na którą zaprasza Auksyliatorów i chętnych Parafian. Ponadto w gablotce znajduje się również terminarz Adoracji przy Bożym Żłóbku w Bazylice w Panewnikach.
  1. W piątek zapraszam do domu parafialnego na godz.18.oo rodziców naszych ministrantów na półgodzinne spotkanie. Może przybyć tylko jeden z rodziców.
  1. Proszę o zadeklarowanie przyjęcia do swoich domów uczestników ŚDM 2016. Lista chętnych w naszej parafii jest bardzo skromniutka, a wiem skądinąd, że Kokoszanie to ludzie bardzo gościnni. Przy zapisie w zakrystii podajemy telefon.
  1. Młodzież gimnazjalna klas II i III przygotowująca się do bierzmowania, proszona jest o zostawienie swoich indeksów w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie. Zostaną one oddane na spotkaniu dla bierzmowańców po feriach zimowych – termin spotkania zostanie podany w niedziele 15 lutego.
  1. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie członkinie na zebranie sprawozdawcze połączone z biesiadą karnawałową, które będzie w świetlicy OSP we wtorek 27.01.2015 o godzinie 17.oo
  1. Rada rodzicównaszej szkoły zaprasza na zabawę karnawałową w dzień Św. Walentego - 14.02.2015 o 19.oo w świetlicy OSP Kokoszyce. Koszt 120 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły.
  1. W gablotce parafialnej znajdziemy plakat z informacją szczegółową i zaproszeniem na MUSICAL JONASZ wystawiany w katowickim Spodku 17 lutego.
  1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Przejazd: pociągiem. Termin: 10-16 maja. Koszt: 1950 zł + 150€. Więcej informacji u Proboszcza.