NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 11 STYCZNIA 2015

1. Dzisiejsza Niedziela jest wspomnieniem Chrztu Pańskiego w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kończy ona okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Od jutra okres zwykły, który potrwa do Popielca. Radośnie i godnie przeżywajmy karnawał.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

3. W poniedziałek w parafii Św. Jerzego w Rydułtowach nasz dekanat zgromadzi się na modlitwie o godz. 17.oo, aby powitać peregrynujące Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikonę Maryi. O 18.oo odprawiona zostanie Msza Św. Później przedstawiciele poszczególnych parafii dekanatu będą trwać na czuwaniu modlitewnym. Nasza parafia ma wyznaczony czas na adorację w godzinie nocnej od 1.oo do 2.oo. Nie organizujemy transportu zbiorowego, jednak wszyscy, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę niech zgromadzą się na parkingu przy kościele o 00.40 – szczególnie Ci, którzy będą mieć wolne miejsca w samochodzie. Jeśli będzie trzeba przyjedziemy po pozostałych drugi raz.

4. W związku z powyższym wypisana na planie kolędowym trasa poniedziałkowa na ulicy Pszowskiej będzie obchodzona 2 dni w poniedziałek i wtorek - od godziny 14.oo. Bardzo proszę, aby kolędę w poniedziałek przyjęli tylko Ci parafianie, którzy nie mogą jej przyjąć we wtorek, abym mógł zdążyć na dekanalne powitanie symboli ŚDM. (tj. pon. godz. 17.oo). Znakiem dla ministrantów niech będzie otwarta lub zamknięta furtka. Dziękuję za zrozumienie.

5. W tym tygodniu mamy III piątek i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msze Św. od poniedziałku do piątku będą tylko rano.

6. Dziękujemy Chórowi Moniuszko z Czyżowic za obecność wśród nas i piękny dynamiczny śpiew kolęd. Dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry z Rydułtów.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po stajenkach franciszkańskich, ponieważ zamówiono na nią drugi autobus.

8. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kolekta w tym dniu jest na potrzeby parafii na gaz dla ogrzania kościoła.

9. Obchód chorych będzie w I piątek - 6 lutego.

10. Dzieci, które oddały plansze roratnie proszone są o odbiór nagrody w domu parafialnym po Mszach Św. o 8.oo lub 10.3o w niedziele 18 stycznia

11. W zakrystii proszę zgłaszać adresy z telefonem na dodatkową kolędę (18I)