TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 14 GRUDNIA 2014

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, dobre owoce naszego dobrego adwentowego życia, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin.
Niech nie zabraknie nas na Mszach Świętych roratnich.

2. Witamy w naszej parafii Księdza Diakona oraz Alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Goście będą modlić się z nami o dar powołań w Kościele, o światło Ducha Świętego dla młodych, aby dobrze rozeznali do czego powołuje ich Bóg. Klerycy dziękują nam również za wszelkie wcześniejsze wsparcie modlitewne i materialne otrzymane ze strony naszej parafii.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium.

4. W środę 17 XII papież Franciszek ma urodziny. Pamiętajmy o Nim w swoich osobistych oraz parafialnych modlitwach

5. W poniedziałek 15 XII swoje urodziny ma Ks. Krzysztof Brachmański – rekolekcjonista w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach.
Wraz z najlepszymi życzeniami Błogosławieństwa Bożego, pragniemy podziękować Solenizantowi za wszelką pomoc i zaangażowanie w życiu naszej parafii – szczególnie na polu pracy duszpasterskiej i organizacyjnej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

6. Trwają zapisy rodzindeklarujących wolę przyjęcia do swoich domów uczestników ŚDM w 2016 roku. O szczegóły można zapytać w czasie kolędy, u członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, bądź na stronach KSM.

7. W zakrystii są do nabycia bilety na przedstawienie „Betlejem w Spodku” na dzień Trzech Króli. Ceny biletów: 40; 60; oraz 80 złotych. Dochód jest przeznaczony na ŚDM. Szczegóły na rozwieszonych plakatach.

8. W niedzielę 21 grudnia na wodzisławskim rynku po raz ósmy odbędzie się Wigilia dla mieszkańców naszego Miasta – o czym informuje i zaprasza Pan Prezydent. Początek o 19.oo. (cd. informacji na plakacie)

9. Przy wyjściu z kościołamożemy nabyć opłatki i świece Caritas.

10. Plan kolędy jest już do wglądu w całości. Proszę o sprawdzenie.