Niedziela Chrystusa Króla – 23 listopada 2014 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego i dzień odpustu w katowickiej Katedrze. Na każdej Mszy Św. odmówimy wspólnie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co jest związane z uzyskaniem odpustu zupełnego przy wypełnieniu jego warunków.

2. Serdecznie witamy wśród nas Księdza Dariusza Kreihsa, który jest budowniczym nowego kościoła w powstającej Parafii M.B. Różańcowej w Rybniku – Niedobczycach na Osiedlu Wrębowa. Ksiądz Kreihs przybywa do nas - jako parafii patronackiej – aby wspólnie się modlić o błogosławieństwo na czas budowy, wygłosi niedzielne kazania i poprosi nas o materialne wsparcie tego dzieła.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest więc przeznaczona na budowę nowego kościoła. W imieniu Parafian naszego Gościa – serdeczne Bóg zapłać!

4. Natomiast po Mszach Św. młodzież odpowiedzialna za organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 – przeprowadza zbiórkę  na organizację tego ogromnego przedsięwzięcia zgromadzenia młodych z całego świata dla wspólnej modlitwy we Wspólnocie oraz dawania świadectwa o Kościele i Chrystusie, który w Nim żyje.

5. W związku z powyższym: W imieniu organizatorów proszę o zgłoszenie się   rodzin, które po rozmowach w domu byłyby gotowe posłużyć swoją gościną i przenocowałyby co najmniej dwóch uczestników ŚDM.   Młodzież  byłaby w naszych domach od wieczora do rana w dniach 20 – 25 lipca 2016 roku, a po śniadaniu będzie uczestniczyć w programie diecezjalnym. Pragnący to uczynić proszeni są o zgłoszenie tego faktu proboszczowi.

6. Zgodnie z zapowiedzią przybywa dzisiaj do nas zespół Capax Dei z Parafii w Kochłowicach. Serdecznie przywitajmy Naszych Gości - nie inaczej, jak - przychodząc do kościoła na koncert o 15.15. Młodzież zaśpiewa dla nas i z nami,  a później  pozostanie na Mszy Św. wieczornej. Niech nie zabraknie nas na tym koncercie, który jest dedykowany nam Parafianom Kokoszyc, którzy podjęli się dzieła budowy sprowadzonych organów.  Serdecznie dziękujemy.

7. Plan kolędy do Bożego Narodzenia został już przedstawiony w gablotce. Pojawi się w internecie po sprawdzeniu przez parafian. Gdyby pojawiły się w nim jakieś błędy, proszę o pilne ich wskazanie. Plan kolęda po Bożym narodzeniu za tydzień.

8. Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje wizyty Św. Mikołaja w domach naszej parafii w sam dzień Jego imienin 6. grudnia.  Rodzice zainteresowani taką wizytą mogą być pewni, że nie przyjcie żaden krasnal w czerwonej czapie i kaloszach oraz proszeni są  o wpisanie się w zakrystii na listę - najpóźniej do 1. XII. (poniedziałek)

9. Młodzież KSM tak jak w latach ubiegłych będzie wkrótce rozprowadzać opłatki wigilijne posiadając specjalne imienne upoważnienie z parafii. Ofiary składane przy tej okazji zasilą budżet budowy organów  oraz  po części będą przeznaczone na cele formacyjne w KSM.

10. Gość Niedzielny jest do nabycia przy wyjściu z kościoła w cenie 4,5o złotych. Zawiera on ciekawy artykuł o wybitnym francuskim fizyku Pascalu, którego nazwisko przywołujemy codziennie przy prognozie pogody. Był On również człowiekiem głębokiej wiary. Mały Gość Niedzielny w swoim adwentowym klimacie zawiera lampion do własnoręcznego sklejenia oraz kartkę z życzeniami do Sióstr z Avila. Inne czasopisma nabywamy za dowolną ofiarę pod warunkiem, że będą one czytane.

11. Spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców dzieci klas II przygotowujących się do przyjęcia Komunii Św., odbędzie się w czwartek o 18.oo.

12. W piątek na spotkanie  formacyjne przed Adwentem zapraszam kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas II i III gimnazjum. Przyjdźcie do domu parafialnego na 18.oo.