16  listopada 2014

1. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. W naszej parafii gościmy ks. dr. Krzysztofa Kmaka z Katowic, który wygłasza do nas kazanie o muzyce kościelnej w nawiązaniu do naszego dzieła sprowadzenia i złożenia organów, które dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy.

2. W dniu poczwórnych wyborów przynajmniej potrójnie módlmy się do Opatrzności Bożej  o pomyślność dla  naszych wspólnot.

3. Dzisiejsza kolekta to pierwsza zbiórka na nowe organy. Polecam ją waszej ofiarności.

4. Dziękuję  serdecznie za wszelkie wcześniejsze ofiary, które pozwolą nam zakończyć na dniach spłatę zobowiązań zewnętrznych za wykonane prace remontowe.

5. Od jutra po Mszach Św. można zamawiać intencje za zmarłych. Możemy to również uczynić w dowolnej porze dnia po wcześniejszym telefonie.

6. W czwartek po Mszy szkolnej będzie zbiórka ministrancka. Proszę Rodziców o dopilnowanie, aby syn ministrant był na niej obecny lub usprawiedliwił się „przed” - nie „po” zbiórce.

7. Z kolei w piątek jest liturgiczne wspomnienie dowolne Św. Tarsycjusza, który jest patronem ministrantów. Dlatego w to patronalne święto zapraszamy wszystkich ministrantów ze swoimi rodzicami i bliskimi na Mszę Św. wieczorną

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
W tym dniu będziemy gościć wśród nas zespół wokalno – instrumentalny CAPAX DEI z Rudy Śląskiej  - Kochłowic przy parafii Trójcy Przenajświętszej w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Młodzież będzie wśród nas na Mszy Św. o 16.oo, a wcześniej  na 15.15 zaprasza nas na KONCERT PIOSENKI RELIGIJNEJ. Zaplanujmy sobie czas, aby z całą rodziną być na wspólnym śpiewaniu.

9. Za tydzień Gość Niedzielny będzie zawierał kalendarz ścienny na 2015.

10. Kolekta powyższej niedzieli to kolekta patronacka na budowę nowego kościoła dla  parafii MB Różańcowej w Rybniku – Niewiadomiu