Niedziela  – Dzień zaduszny  -  2 listopada 2014 roku

1. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych niech pobudzi nas do gorliwej i ochoczej modlitwy za zmarłych oraz przynagla do uzyskania odpustu kar czyśćcowych. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa Uroczystości wszystkich Świętych oraz w dzień zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Wierzę, Ojcze nasz, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odbycie spowiedzi (stan łaski uświecającej), przyjęcie Komunii Św. Trzeba być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniach od 1 – 8 listopada zyskujemy odpust za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą.

2. Zalecki możemy składać w zakrystii bądź kancelarii. W porządku nabożeństw możemy znaleźć liczne terminy wspólnych modlitw  za zmarłych przy których wymienimy z imienia i nazwiska naszych zmarłych. Bóg zapłać za złożone przy zaleckach ofiary.

3. Decyzją Księdza Arcybiskupa dzisiejsza niedzielna kolekta jest przeznaczona na odbudowę dachu sosnowieckiej katedry, która ucierpiała w niedawnym pożarze.

4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które różnymi drogami trafiają do kasy parafialnej. Przy tej okazji pragnę przestrzec parafian, iż w parafii naszej miały miejsce incydenty wypytywania osób starszych, czy złożyły ofiarę na kościół – sugerując, że ofiary te nie dochodzą do celu przeznaczenia. Oszuści ci mogą się powoływać na pracowników poczty lub przedstawicieli parafii. W podobnych przypadkach dzwonimy na policją oraz informujemy proboszcza - co zresztą już się stało.

5. Znaleziono porzucony rower, który czeka na właściciela w parafii.

6. W następną niedzielę 9 października po Mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

7. Za tydzień od 10 listopada tj. przyszły poniedziałek będziemy zamawiać intencje mszalne za żyjących na 2015 rok. W kolejnym tygodniu od 17 listopada – za zmarłych.

8. Zbiórka ministrantów z podstawówki i gimnazjum w sobotę o 10.3o.

9. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism.