26  października 2014

1. Dzisiaj w uroczystość poświęcenia kościoła własnego czynimy Bogu dzięki za dar naszej pięknej świątyni. Modlimy się o to, aby ta świątynia była zawsze wypełniona wiernymi i pulsowała rytmem liturgii i modlitwy na Chwałę Boga i dla naszego zbawienia. Niech Dobry Bóg błogosławi tym, którzy przez lata troszczą się o ten nasz Dom Boży.

2. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu  o godz. 14.oo odprawimy nieszpory z modlitwą za zmarłych. Zostaną też poświecone znicze, po czym udamy się w procesji na dalsze modlitwy na cmentarzu. Proszę, aby włączyć się do modlitwy różańcowej idąc w procesji. Pamiętajmy o uzyskaniu odpustów dla naszych zmarłych.

3. Bóg zapłać za ofiary, które dzisiaj i 1. listopada złożymy na potrzeby naszej parafii. 2. listopada kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej już od dzisiaj. Wyjątkowo mogą być złożone do skarbonki dusz czyśćcowych przy wejściu do kościoła. Modlitwy oraz Msze Święte za zmarłych zalecanych będą odprawiane zgodnie z porządkiem nabożeństw. Ofiary złożone przy okazji zalecek będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, szczególnie na wydatki związane z cmentarzem. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów, a wszelkie śmieci składajmy do podstawionego dodatkowego pojemnika. Uczmy nasze dzieci modlitwy, szacunku dla zmarłych i poszanowania cmentarza oraz włączajmy je do prac porządkowych przy grobach swoich bliskich lub nieznanych wiernych, których groby są zaniedbane.

5. W dniu Wszystkich Świętych - zgodnie z tradycją zastaną – przy naszym cmentarzu będzie miała miejsce prowadzona przez młodzież zbiórka charytatywna na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

6. Prezydent naszego miasta prosi mieszkańców o zapoznanie się z obwieszczeniem, które dotyczy zaplanowanych na 16 listopada wyborów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, do Sejmiku Województwa oraz na Prezydenta Miasta. Ogłoszenie przedstawia obwody głosowania oraz siedziby komisji wyborczych.

7. W gablotce przy kościele znajdziemy również informację o bezpłatnej wypożyczalni sprzętu medyczno – ortopedycznego zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Nasi – Mieszkancy.Pl” w Wodzisławiu Śląskim. Wypożyczalnia ta jest zalążkiem  dla utworzenia hospicjum dla miasta.

8. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek tj. 31 pażdziernika