XXVIII Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Obecna niedziela misyjna rozpoczyna zarazem tydzień misyjny – czas intensywnej modlitwy za misjonarzy, którzy w naszym imieniu głoszą Chrystusa innym narodom, oraz czas mobilizacji dla wsparcia materialnego misji – co uczyniliśmy już w poprzednią niedzielę - wspierając hojnie OO. Misjonarzy Oblatów  - za co z całego serca dziękują w imieniu tych swoich  wiernych na misjach do których dotrze nasza pomoc.
Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.

2. Dzisiaj w Rzymie na zakończenie obrad III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego rodzinie, Ojciec Święty Franciszek dokona Beatyfikacji Sł. Bożego Pawła VI, który wiele miejsca w swoim nauczaniu poświęcał rodzinie. Pamiętamy,  że w 1966 roku bardzo pragnął On przybyć na Jasna Górę na co nie zezwoliły mu ówczesne władze.  Więcej o Nowym Błogosławionym w Gościu Niedzielnym.

3. Również dzisiaj przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, który przyozdobił naszą historię świadectwem pełnej łagodności, lecz zdecydowanej walki o godność  i wolność  naszego narodu.

4. Dzisiaj w kościołach całej Polski ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. oraz przyjmujących Komunię św.

5. W środę wspominamy Naszego Patrona Św. Jana Pawła II. Niech nie zabraknie nas na wieczornej Mszy św. w duchu dziękczynienia za dar Jego Osoby, świętego życia i jak ufamy orędownictwa.

6. W piątek swoje 80. urodziny obchodzi Ksiądz Abp Damian Zimoń. Pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach. W tym dniu modlitwę różańcową poprowadzi młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którego szeregi są zawsze otwarte na nowych młodych ludzi. Po różańcu krótka zbiórka ministrancka.

7. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu mojego wyjazdu na rekolekcje kapłańskie.    Zastępował mnie będzie ks. Proboszcz Mariusz Pacwa. W pilnych sprawach kontaktujemy się z Nim przez telefon naszej parafii o numerze 32-4562174. Wyrażam wielką wdzięczność kapłanom, którzy będą mnie zastępować,  a Was proszę o modlitwę i cierpliwość.

8. I Komunia Święta w roku 2015 i 2016 będzie obchodzona w naszej parafii w 1. niedzielę maja i przystąpią do Niej dzieci klasy drugiej.