XXVI Niedziela Zwykła - 28 września 2014 r.

Niedziela ta w przygotowanym Słowie Bożym przypomina  nam  o ludzkich deklaracjach dawanych Bogu oraz wierności  w wypełnianiu Jego Woli. Uczy nas, że wpierw warto patrzyć na czyny i życie ludzi i później ich słuchać. Jezus wypełnił i wypełnia kolejno wszystkie swoje obietnice.  Nie poznaje się drzewa po szumie liści, lecz po owocach.

1. Dzisiaj kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedziele kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

2. W środę rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji miesiącem maryjnym i różańcowym. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, którą wskazuje w objawieniach Matka Boża i  doceniania wielu świętych. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele po Mszach wieczornych z wyjątkiem  niedziel  –  wtedy różaniec  o 15:3o. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w swoich domach. Przypominamy, że za odmówienie w całości  przynajmniej jednej części różańca w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw.

3. Zgodnie z tradycją naszej parafii w październiku nie będzie w tygodniu Mszy św. porannych, a jedynie o 17.oo z zachowaniem wyjątków w dni eucharystyczne i inne.

4. W czwartek na Mszę św. szkolną i różaniec zapraszam szczególnie młodzież klas I gimnazjum, która planuje przygotować się do sakramentu bierzmowania. Po różańcu spotkanie organizacyjne w domu parafialnym

5. W sobotę odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych.

6. W tym tygodniu ponadto:

• Poniedziałek: Święto Archaniołów: Św. Michała Archanioła – „Któż jak Bóg” – pogromcę złych duchów, Archanioła Gabriela – „Zwiastuna Dobrej Nowiny” oraz Archanioła Rafała – „Tego, który leczy”.
  • Wtorek: Wspominamy Św. Hieronima. To człowiek, który całe swoje życie oddał w miłości Słowu Bożemu. Mówił: „nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Był twórcę Wulgaty – tłumaczenia Pisma Św. na łacinę.
  • Czwartek: Aniołów Stróżów. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I Gim. Błogosławieństwo różańców.
  • Sobota: Św. Franciszka z Asyżu.

7. Zachęcamy mieszkańców i całe Rodziny przedstawionych poniżej ulic o szczególną obecność na modlitwie różańcowej w wyznaczone dni. We Wspólnocie chcemy przedstawiać Panu wszystkie sprawy naszego życia.

1.X.     ul. M. Dąbrowskiej

2.X.     ul. Dołki