Niedziela – 14 września  2014 r.
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest znakiem Miłości Boga do człowieka i symbolem chrześcijaństwa. Pamiętajmy o przyozdobieniu przydrożnych krzyży. Szczególnie dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok dbają o te krzyże i wszystkie kapliczki w naszej parafii.

2. Obecna niedziela prowadzi nas również do Matki Bożej Uśmiechniętej na odpustowe obchody. W pieszej pielgrzymce wyruszamy tam o 9:oo. Nieszpory w bazylice pszowskiej o 15.oo

3. W dniach od 14–20 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W tym czasie od 17-20 września przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech te intencje, które są nam bliskie zjednoczą nas na modlitwie, tym bardziej że 18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski i Młodzieży. Wobec powyższego - zapraszam wszystkich, a szczególnie gimnazjalistów, młodzież uczącą się i pracującą oraz wszystkich wychowujących na uroczystą Mszę Św. w czwartek o 17.oo.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na spłatę zaległości związanych z remontem naszej pięknej świątyni i polecam ją waszej ofiarności. Pragnę z serca podziękować każdej Rodzinie i wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli to wspólne dzieło ofiarą złożoną do koszyczka, osobiście w kancelarii lub przelewem. Bóg zapłać!

5. Zachęcam do nabycia  Gościa Niedzielnego.  W nowym numerze możemy znaleźć ciekawy artykuł prostujący historyczne kłamstwo na temat wypraw krzyżowych, które tak naprawdę były odpowiedzią na islamską inwazję na chrześcijan. Do Gościa jest dołączona płytka z II cz. Dzienniczka Św. Faustyny. Jest też do nabycia Mały Gość  Niedzielny dla dzieci. Można również zakupić kalendarz na 2015 rok ze Św. Janem Pawłem II w cenie 5 złotych. Natomiast chcę poinformować, iż 12 października będzie możliwość zakupu kalendarza  OO. Oblatów za dobrowolną ofiarę na misje.

6. W dniach powszednich tygodnia obchodzić będziemy:
  • W poniedziałek  - Wspomnienie NMP Bolesnej.  W tym dniu zapraszamy na Mszę św. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • We wtorek - Wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W czwartek - Święto Św.  Stanisława Kostki, zakonnika
  • W piątekWspomnienie NMP z La Salette. III piątek miesiąca.
  • W sobotę - Wspomnienie świętych męczenników  Andrzeja Kim Taegon - pierwszego kapłana koreańskiego i jego 103 Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku.