XXI Niedziela Zwykła - 24 sierpnia 2014 r.

1. Świętując niedziele pragniemy łączyć się w gorącej modlitwie w intencji ofiar  44 konfliktów zbrojnych jakie obecnie mają miejsce na świecie. Ksiądz Arcybiskup kieruje do nas wezwanie w którym zaprasza do wspólnej modlitwy o pokój. Wspominając tragedie II wojny światowej w 75 rocznicę jej zakończenia, a tym samym  ofiary nazizmu niemieckiego oraz stalinizmu, w sposób naturalny solidaryzujemy się z tymi, którzy dzisiaj przeżywają podobne okrucieństwa. W sposób szczególny prośmy o pomoc dla chrześcijan zabijanych za wiarę.

2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczona na cele parafialne związane z remontem Naszej Świątyni oraz wszelkie inne składane na różne sposoby.

3. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta CD z I częścią Dzienniczka Św. Siostry Faustyny, której relikwie są w posiadaniu Naszej Parafii dla lepszej modlitwy i postaw miłosierdzia.

4. Dzisiaj kończymy zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących małych uczniów. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim darczyńcom zadobroć serca, która będzie powodem wielkiej radości dzieci i ich rodziców.

5. W najbliższy wtorek 26 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość NMP Częstochowskiej. Pragniemy wspólnie okazać Bogu wdzięczność za wszelkie łaski otrzymane przez orędownictwo Pani Jasnogórskiej w historii Naszego Narodu oraz podziękować za wielki skarb licznych pielgrzymek na Jasną Górę, które niosą w sobie łaskę lepszego życia i dojrzalszej wiary we Wspólnocie Kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę św. o 17.oo, a po niej odśpiewamy Apel Jasnogórski.

6. Również we wtorek zaraz po mszy wieczornej, zapraszam do domu parafialnego wszystkich ministrantów naszej parafii na krótkie spotkanie.

7. W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy okolicznościową Msze Św. dziękczynną za zbiory i pracę naszych rolników. Ta intencja będzie nam towarzyszyć całą niedzielę, aby każdy mógł włączyć się w dziękczynienie za chleb powszedni.

8. Z kolei 4 września br. – tj. czwartek - już teraz serdecznie zapraszam  całą Radę Parafialną na pierwsze powakacyjne spotkanie. Odbędzie się ono na probostwie o 18.oo.

9. Ksiądz proboszcz Mariusz Pacwa prosił o ogłoszenie, iż może zatrudnić na pół etatu osobę – najlepiej emeryta - w charakterze stróża Domu Rekolekcyjnego.