OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła - 17 sierpnia 2014 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Św. Jacka głównego patrona Archidiecezji i Metropolii Katowickiej.  Nasz  patron żył  w  latach 1183 – 1257. Urodził się w Kamieniu Śląskim w pałacu Odrowążów dziś pięknie odrestaurowanym. Był dominikaninem, który zaszczepił ten zakon w Polsce.  Polecajmy Nasz Kościół temu wielkiemu patronowi, aby upraszał nam łaskę żywej wiary w czasach niepokoju i laicyzacji Europy.

2. W modlitwie łączmy się z pielgrzymującym do Piekarskiej Pani Światem Żeńskim, aby dzisiejsza pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt przyniosła w ich życiu oraz w naszych rodzinach piękne owoce.

3. Kolekta dzisiejszej i następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne związane z remontem Naszej Świątyni. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy osobiście, bądź przelewem wspierają powyższy cel.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• We wtorek – wspomnienie dowolne  Św. Jana Eudesa, kapłana żyjącego w latach 1601 – 1680, który jest nazywany twórcą kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Maryi – jeszcze przed Św. Małgorzatą Alacoque. W tym dniu wspominamy również śp. Ks. Jerzego Włodarczyka, który w latach 1924-28 pełnił obowiązki duszpasterskie w kościółku parkowym w Kokoszycach.
  • W środę  –  Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • W czwartek – Św. Piusa X, papieża
  • W piątek – NMP Królowej
  • W sobotę – wsp. dowolne Św. Róży z Limy

5. Nasza parafia włącza się w zbiórkę artykułów szkolnych dla najuboższych dzieci w naszym powiecie, których rodziców nie stać na przygotowanie wyprawki szkolnej. Zbiórka obejmuje wszelkiego rodzaju przybory szkolne potrzebne uczniowi. Każdy kto pragnie wesprzeć to dobroczynne dzieło, proszony jest o przyniesienie swego daru do zakrystii lub na probostwo po Mszach Świętych w tygodniu. Z kolei 6 września odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek celem zdobycia sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych.

6. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej

Miesiąc 20980