18.07.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Wtorek – Wspom. bł. Czesława, prezb.
• Czwartek – Wspom. św. Marii Magdaleny
• Piątek – Wspom. św. Brygidy, zak., patronki Europy
• Sobota – Wspom. św. Kingi, dz.

3. W niedzielę 25.07. przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. W związku z tym po każdej Mszy św. będzie można poświęcić swoje pojazdy mechaniczne i otrzymać specjalne błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przy okazji święcenia pojazdów również w tym roku pragniemy odpowiedzieć na apel stowarzyszenia MIVA Polska dotyczący misyjnych środków transportu. Od kilkunastu lat kierowcy tą drogą dziękują Bogu za bezpieczne podróżowanie ofiarując 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy: samochody (terenowe), motocykle, łodzie, rowery a nawet zwierzęta pociągowe.

4. Przeżywamy czas letniego wypoczynku, wakacji i urlopów, czas nadmorskich lub górskich wędrówek, poszukiwań upragnionej ciszy, spokoju i wytchnienia. Tak jak trud pracy, także i czas wolny został pobłogosławiony przez Boga Ojca. Wiele na ten temat mówi Pismo Święte. Pierwsze wzmianki o odpoczynku odnajdujemy w Księdze Rodzaju: „Gdy Bóg ukończył w szóstym dniu swe dzieło, nad którymi pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął”. Boże działanie jest wzorem dla człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że ma to być czas wykorzystany na uwielbienie Stwórcy w Jego dziełach. Mamy wychwalać Boga, podziwiając górskie potoki, przypatrując się ptakom, zachodom słońca czy wąchając kwiaty na łąkach i polach.
     Sługa Boży Papież Jan Paweł II zwracał także uwagę, że chrześcijanin
     powinien troszczyć się również o tych, którzy z powodu trudnej sytuacji
     materialnej nie mogą sobie pozwolić na wypoczynek.
     Pamiętajmy, żeby tego czasu ofiarowanego nam przez Boga nie przeżyć
     bez Niego...

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego