11.10.2009r.

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Budzenia Powołań. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Seminarium Duchownego w Katowicach. Ksiądz diakon wygłosi Słowo Boże i poprosi o ofiary na potrzeby Seminarium. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj obchodzimy VIII dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II -Papież wolności” Dzień Papieski ma służyć promocji w upowszechnianiu nauczania papieża Polaka. Wspieranie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej młodzieży jest jedną z najlepszych form wprowadzania w życie nauczania papieża Polaka. Również dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po
wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
    • Wtorek -  Wspom. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
    • Czwartek – Wspom. św. Teresy od Jezusa, dz. i dK
    • Piątek – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki  archidiecezji
    • Sobota – Wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji o godz. 8.15 odprawimy Mszę św. w intencji nauczycieli i pracowników naszej szkoły i przedszkola. Zapraszamy uczniów i rodziców. Z okazji święta, składamy nauczycielom życzenia Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej i wychowawczej.

6. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7. W piątek nasze siostry Jadwiżanki obchodzą święto ku czci swojej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.40 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

9. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Parafialny spotkanie członków KSM.

10.Pragnę podziękować cukierni państwa Zając za ofiarowane ciasto oraz
    wszystkim, którzy przygotowali w Domu Parafialnym spotkanie naszych
    starszych parafian z okazji Tygodnia Miłosierdzia.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego  i Małego Gościa.