28.09.2008r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na cele charytatywne. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 64 Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku upływa pod hasłem „Uczeń Chrystusa Sługą Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy chorych oraz starszych parafian na Mszę św. w ich intencji wraz z udzieleniem Sakramentu Chorych, a potem na spotkanie przy stole do Domu Parafialnego.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych zakończony Mszą św.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
          • Wtorek – Wspom. św. Pio z Pietrelciny, prezb.
          • Czwartek – Wpom. bł. Władysława z Gielniowa, prezb.
          • Sobota – Wspom. św. Wincentego a’ Paulo, prezb.

6. We wtorek o godz. 16.15 odbędzie się w Domu Parafialnym katecheza dla 5 latków.

7. W środę odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 15.30. W tym roku w październikowe wieczory gromadzić się będziemy na modlitwie różańcowej wspólnie z sąsiadami z ulicy. Ojcu Niebieskiemu przez ręce Najświętszej Panienki pragniemy zanosić modły w intencjach naszej parafii, naszych rodzin, małżeństw, dzieci, spraw sąsiedzkich itd. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński mawiał, że „na różańcu można wszystkich wyciągnąć z największego nawet udręczenia i męki , wszystko uprosić”. Dlatego niech nie zabraknie nas na wspólnej modlitwie różańcowej. Dzisiaj światu i każdemu z nas jest potrzebna modlitwa różańcowa, by nie ustać w drodze do domu Ojca, by nie zbłądzić na krętych ścieżkach doczesności. W październikowe wieczory zachęcamy wszystkich, a w szczególności mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, aby na wzór Maryi podążając codzienną drogą wierności, szukali w Modlitwie Różańcowej umocnienia i oparcia.

• Poniedziałek - ul. M. Dąbrowskiej, Olszyny
         • Wtorek - ul. Młodzieżowa, ks. Szwedy
         • Środa - ul.  Pszowska, Norwida, Strażacka, Matki Teresy z Kalkuty
         • Czwartek - ul. Oraczy, Zdrojowa, Gagarina
         • Piątek - ul. Smolna, Dołki, Wesoła
         • Sobota - ul. Osadnicza, Parkowa, Sportowa, Pałacowa
         • Niedziela - wszyscy parafianie

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

9. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

10. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

11.W sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się  spotkanie Dzieci Maryi.

12.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali VIII Dzień Papieski. Z tej okazji jak co roku
     odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniężna na „Fundację Nowego Tysiąclecia”.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     i Małego Gościa.