Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Wczoraj-Dziś

Rada Parafialna

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06.07.2008r.


1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.


2. Dziś przypada wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – święto patronalne Apostolstwa Chorych. Z tej okazji w poniedziałek 7 lipca odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka członków Apostolstwa Chorych i Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Msza św. na szczycie o godz. 11.00. Przy tej okazji przypominamy, że wierni powinni poprosić o Sakrament Namaszczenia Chorych, gdy poważnie zachorują, a także powtórnie przyjąć ten sakrament w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Kierowcom zaleca się, aby mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchową pomoc kapłana.
 
3. W czasie wakacji nie będzie Nieszporów Niedzielnych.      


4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
       · Wtorek – Wspom. św. Jana z Dukli, prezb.
       · Piątek – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy
       · Sobota – Wspom. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.


5. Na wypoczynek wakacyjny i urlopowy warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo św. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Planując wczasy szczególnie w krajach muzułmańskich, pytajmy w biurach podróży czy będziemy mieli możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Jeżeli takiej możliwości biuro podróży nam nie zapewnia, to należy zrezygnować i wybrać inne biuro lub kraj. Taka postawa świadczy o naszej wierze. W przeciwnym wypadku świadomie i dobrowolnie popełniamy grzech ciężki, lekceważąc Pana Boga, który powiedział „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”.


6. Siostry Salezjanki dziękują za złożone ofiary oraz zapewniają wszystkich ofiarodawców o pamięci modlitewnej.


7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione na urlopie w czasie wakacji


8.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.


9.  Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa
     Niedzielnego i Małego Gościa.

plcsenfrdeuk

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 283

Wczoraj 708

Tydzień 3517

Miesiąc 33163

Ogółem 794971

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions