12-06-2022r.

Drodzy i Kochani Parafianie!

Nie jest mi łatwo poinformować Was już oficjalnie, iż mój pobyt w Kokoszycach dobiega końca. To dla wielu smutne, ale prawdziwe. W ostatnią środę otrzymałem z rąk Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca dokument, który jest nominacją na urząd proboszcza w Parafii Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich. Teraz jest czas, by Bogu wyrazić wdzięczność, że pozwolił mi być tutaj te osiem lat. Wyrażam też swoje podziękowania Wam za wszelkie doznane od Was dobro. Trzeba też będzie po prostu… pożegnać się. A ponieważ idą wakacje z niektórymi grupami chciałbym się pożegnać wcześniej. Z Dziećmi Maryi i ministrantami żegnam się już dziś w czasie pielgrzymki do Rud Raciborskich. Dzieci szkolne zapraszam na Mszę św. 24. czerwca na zakończenie roku szkolnego. Natomiast w Wigilię Uroczystości odpustowej zapraszam wszystkie grupy formacyjne i modlitewne – będzie to w sobotę wieczorem, w sam dzień Niepokalanego Serca Maryi. Ostatnie pożegnalne Eucharystie odprawię w niedzielę 24. lipca. Moim następcą został ks. dr Grzegorz Wita. Proszę Go godnie przyjąć. Polecam się Waszej ufnej modlitwie i za nią dziękuję! Pozostajecie w moim sercu!

Wasz proboszcz do 30. lipca 2022 – ksiądz Adam Zakrzewski

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Dziś jest Niedziela Trójcy Świętej. Rozważamy Tajemnicę Bożego Życia. W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego towarzyszy nam całe życie i jest błogosławieństwem.

2. Zgodnie z zapowiedzią można dzisiaj wybrać kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Głosujemy po mszach niedzielnych w salce domu parafialnego. Kartę otrzymujemy na miejscu (musi być z pieczątką) i zaznaczamy dwie osoby z listy. Oprócz osób, które zdobędą największą liczbę głosów do PRD, zostaną również dołączone osoby mianowane przez nowego proboszcza.

3. Łączymy się duchowo z ministrantami i Dziećmi Maryi, którzy pojechali na pielgrzymkę do Matki Bożej w Rudach Raciborskich i pożegnają się z księdzem proboszczem.

4. Kolekta do odwołania jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożoną lub przelaną ofiarę! W Boże Ciało odprawię Mszę św. za ofiarodawców.

5. Jutro przypada wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, który ma wśród parafian wielu wiernych czcicieli. Przyjdźmy Mu podziękować za wstawiennictwo!

6. W czwartek jest Uroczystość Bożego Ciała. Porządek odprawianych Mszy św. będzie inny niż w niedzielę. Odprawimy o 8:oo i po tej Eucharystii wyjdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe! Zapraszam Was uroczyście na to świętowanie! Drogie dzieci parafia oczekuje Was w procesji Bożego Ciała i procesjach dookoła kościoła w Oktawie Uroczystości. Bądźcie uroczyście ubrani i przynieście płatki kwiatów. Proszę wszystkich, by Eucharystia miała odświętny charakter i wiem, że panowie chętnie poniosą baldachim. Już teraz dziękuję rodzinom zaszczyconym przygotowaniem ołtarza.

7. W poniedziałek 20. czerwca odprawiamy Święto Gradowe i pójdziemy do Pszowa.

Gość Niedzielny akcentuje artykuł profesora Josepha Weilera o błędzie mylenia neutralności z laickością. Jest też kolejny GOŚĆ Niedzielny EXTRA poświęcony Eucharystii. (nr 4) i Mały GN.

8. W gablotce przy chodniku znajdziemy ważną informację o dofinansowaniu wymiany źródeł ciepła – nabór wniosków w dniach 8.06-11.07.2022.