Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Wczoraj-Dziś

Pismo Święte on-line

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.05.2022r.

 

1.VI Niedziela Wielkanocna. Ewangelia przypomina nam: Miłuje Jezusa tylko ten, kto zachowuje Jego naukę. Kto jest posłuszny nauce Pańskiej, staje się mieszkaniem Ojca i Syna. Kto zaś nie zachowuje nauki Jezusa, ten Ich nie zna. Samo więc słuchanie i czytanie o Jezusie nie jest wspólnotą życia z Bogiem.

2. Dzisiaj w katowickiej katedrze spotykają się Małżonkowie Jubilaci.

3. U nas w parafii – dzisiaj podczas Mszy św. o 9:oo wraz z uczniami szkoły podstawowej – modlimy się o powrót do zdrowia pani katechetki Anny.

4. Kolekta jest na archidiecezję. Za tydzień – na parafię. Wielkie dzięki za ofiary!

5. W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystości przyjęcia bierzmowania przez 16. ósmoklasistów. Droga Młodzieży! To wielka radość dla naszej parafii. Modlimy się za Was, abyście w swoim życiu dali dojrzałe świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa w Jego Kościele i nie naśladowali odstępców od Kościoła w dzień po bierzmowaniu. Dzisiaj podczas Mszy św. o 16:oo – zgodnie z zapowiedzią – młodzież dziękuje Bogu za dar obdarzenia Duchem Świętym i Jego darami, oraz rodzicom i wszystkim, którzy pomagają młodzieży wzrastać. Wspólnie poprosimy też o pomyślny przebieg egzaminów.

6. Dni Krzyżowe będziemy je przeżywać w poniedziałek, wtorek i w środę. Podczas majowych śpiewów maryjnych będziemy się modlić o urodzaje, za rolników i tych, którzy cierpią głód. Przeprosimy też za niszczenie żywności, które niestety jest plagą wielu społeczeństw, niestety również w naszym kraju. W poniedziałek będziemy się modlić przy krzyżu misyjnym. We wtorek spotkamy się przy kaplicy 1722. W środę przy krzyżu na rozwidleniu dróg przy Oraczy 102. Kawa tamże jest niekonieczna, ale mile widziana.

7. We wtorek zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. szkolną. Pójdziemy potem do Kaplicy 1722 (bez procesji). Dzieci komunijne niech będą w strojach!

8. W czwartek: zapraszam na adorację przed Najświętszym Sakramentem

9. Gość Niedzielny – ukazuje postać beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot. Mały Gość Niedzielny zawiera dodatek specjalny.

10. Za tydzień pielgrzymka piekarska świata męskiego. Osoby zgłoszone wyjeżdżają ze wskazanego im miejsca. Natomiast te osoby, które prywatnie udają się na pielgrzymkę, proszę o info. abyśmy wiedzieli ilu nas będzie razem.

11. Do następnej niedzieli można zgłosić kandydata do Rady Duszpasterskiej.

12. Parafia w Rydułtowach organizuje plenerowe spotkanie dla Dzieci Maryi i Ministrantów. Proszę się zapoznać z plakatem informacyjnym w gablotce. We wtorek po modlitwach ustalimy formę naszego uczestnictwa w tym dniu.

13. W tym tygodniu od poniedziałku przez kilka dni nasze organy będą nieczynne. W siódmym roku funkcjonowania potrzebują przerwy technicznej.

14. Tegoroczny urlop proboszcza będzie miał miejsce w wybranych dniach czerwca i lipca. Proszę więc już teraz załatwiać sprawy, które wymagają jego obecności.

15. Przy rybnickiej Bazylice Św. Antoniego odbędzie się spotkanie nt. „Czy każda wojna jest sprawiedliwa? Postawa papieża Franciszka i Watykanu wobec wojny na Ukrainie". Gościem będzie ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym Bazyliki w poniedziałek (30 V), o g. 19.00.

Polish Czech English French German Ukrainian

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 9

Wczoraj 848

Tydzień 3371

Miesiąc 7439

Ogółem 699776

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions