Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Wczoraj-Dziś

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.05.2022r.

 

1. V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy małe Zesłanie Ducha Świętego. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc podczas Mszy św. o godzinie 16:oo udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na tej Eucharystii będą również inne stany Kościoła Parafialnego. Kolekta w czasie bierzmowania będzie zebrana jako dar materialny na cel Funduszu Stypendialnego im. Bł. ks. Emila Szramka, poprzez który wspiera się stypendiami zdolną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii z wyj. mszy popołudniowej o 16:oo. Wielkie dzięki dla wszystkich składających ofiarę na spłatę zobowiązań za prace remontowe!

3. Jutro przypada Święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

4. Zapraszam na majowe i adorację (odprawimy ją w III piątek miesiąca).

5. W przyszłą niedzielę Legion Maryi w naszej parafii obchodzi Srebrny Jubileusz. O 9:oo odprawimy Msze św. w intencji pani katechetki Anny o pełny powrót do zdrowia. O 16:oo będzie Msza św. dziękczynna za dar bierzmowania z podziękowaniem rodzicom i nauczycielom. Pomodlimy się też o dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty.

6. Trwa zgłaszanie kandydatów do Rady Parafialnej przyszłej kadencji. Propozycje składamy proboszczowi w kopercie lub wrzucamy podpisaną kartkę do skrzynki pocztowej. Kandydaci będą przedstawieni wiernym parafii w niedziele 5. czerwca, a 12. czerwca odbędą się wybory po mszach niedzielnych. Obecna Rada Parafialna skończy swoją kadencję po zaprzysiężeniu nowej, we wrześniu. Będzie czas na podziękowania.

7. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa". Zgodnie z wolą zainteresowanych i w tym roku jedziemy własnymi samochodami. Kto nie ma czym zajechać do Piekar Śl., niech zgłosi to jak najszybciej proboszczowi, który rozwiąże problem. Program pielgrzymki: 9.3o – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego; 11.oo – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu; 13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą; Nabożeństwo majowe o 15.oo poprowadzi abp koadiutor Adrian Galbas SAC.

8. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. (plakat)

9. Gość Niedzielny i inne czasopisma czekają na nas w tyle kościoła. W GN znajdziemy przesłanie Bł. Karola de Foucauld - dziś jest On kanonizowany. Znajdziemy też wiele tekstów o tematyce geopolitycznej w kontekście wojny.

Polish Czech English French German Ukrainian

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 9

Wczoraj 848

Tydzień 3371

Miesiąc 7439

Ogółem 699776

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions