08.05.2022r.

1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, która mobilizuje nas do modlitwy o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj swoje rekolekcje przed święceniami prezbiteratu rozpoczynają diakoni WŚSD, a same święcenia odbędą w katedrze w sobotę o 10:oo. W naszej parafii podczas sumy dzieci klasy IV przeżywają z bliskimi swoje dziękczynienie w 1. rocznicę I Komunii świętej.

2. Od dzisiaj można składać pisemną propozycję kandydatów do Rady Parafialnej na kolejne 5 lat. Proszę zaznaczyć czy pytano się potencjalnego kandydata o zgodę na piastowanie tej funkcji. Jeśli nie – zapyta o to sam proboszcz. Można wskazać samego siebie. Niektóre osoby wejdą do rady z urzędu. Podpisaną propozycję składamy w kopercie adresowanej do proboszcza. (można ją oddać proboszczowi, wrzucić do skrzynki pocztowej lub zostawić w zakrystii). Zgłoszenia są do 31. maja.

3. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Potem: 15 V – kolekta parafialna. 22 V na archidiecezję.

4. Dzisiaj jest zorganizowany przez CARITAS naszej archidiecezji DZIEŃ DOBRA. Gdzie i kiedy? – przed katowickim Spodkiem w godzinach od 12:oo do 18:oo.

5. Dziękuję dzieciom i rodzicom za piękne przeżycie uroczystości I Komunii św. Zróbmy wszystko, aby te dzieci wzrastały w łasce u Boga i ludzi, były zdrowe i wolne od brudów tego świata. Jako dorośli, dajmy im tylko dobre świadectwo życia i wiary!

6. Trwają nabożeństwa majowe. Przyjdźcie proszę z dziećmi, choć raz w tygodniu.

7. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława – głównego patrona Polski. Na 9:oo zapraszam wszystkich pragnących pomodlić się za Ojczyznę. Będziemy się też modlić o dar zdrowia dla naszego Księdza Tomasza.

8. Zbiórka ministrancka będzie w czwartek po majowym. Obecność obowiązkowa!

9. W czwartek o 19:oo jest na probostwie spotkanie Rady Parafialnej. Poruszymy tematy synodalne oraz porozmawiamy o trasie procesji Bożego Ciała. Spotkanie Rady Ekonomicznej będzie wkrótce ustalone drogą telefoniczną.

10. W piątek 13. maja o 18:oo w kościele odbędzie się próba przed bierzmowaniem dla uczniów posiadających kartę bierzmowania. Proszę, by kandydaci i świadkowie ich bierzmowania odbyli wcześniej spowiedź świętą. Ostatnia okazja do spowiedzi będzie zaraz po próbie oraz w niedzielę przed mszami do południa.

11. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o 16:oo Ksiądz Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Proszę, aby na tę mszę przyszli też pozostali wierni, a nie tylko bierzmowani i ich świadkowie. W sposób szczególny zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy 7, którzy da Bóg w przyszłym roku szkolnym przyjmą ten sakrament. Kandydaci do bierzmowania niech przyjdą najpóźniej na 15:3o. Wobec powyższego majowe będzie wtedy już o 15:oo.

12. W niedzielę 22. maja o 9:oo odprawimy Mszę św. w intencji pani katechetki Anny o powrót do zdrowia. Termin ten podajemy wcześniej, aby zaplonować ten czas.

13. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w piątek 13. maja w bazylice piekarskiej.

14. Trwają zapisy na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. (ta - w dniach 8-16 IX)

15. Gość Niedzielny dołącza kolejny dodatek Biblia Audio CD 7. Znajdziemy w Gościu ciekawe artykuły: Czy grozi nam głód?; Jak się chronić przed kleszczami?