24-04-2022r.

1. II Niedziela Wielkanocna - przez wieki była nazywana Białą Niedzielą, a od 2000 roku z woli Św. Jana Pawła II – Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Dziś można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15:oo. Chrześcijanie z Ukrainy mają dziś Wielkanoc.

2. Dzisiaj jest najbardziej odpowiedni czas, aby podziękować wszystkim czyniącym i wspomagającym dzieła miłosierdzia. Wielu naszych parafian wsparło i nadal wspiera uchodźców wojennych. Ponadto grupa parafian przez lata składa swoje ofiary na cele charytatywne w I piątki miesiąca lub do skarbonki Św. Antoniego, a ostatnio do skarbonki oznaczonej flagą ukraińską. Dziękuję też trzem rodzinom, które każdego roku dyskretnie wspierają potrzebujących w porozumieniu z proboszczem.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na CARITAS. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Przeżyliśmy piękne święta wielkanocne. W tym roku było nas w kościele zdecydowanie więcej niż zwykle w ostatnich latach. Dziękuję parafianom za przygotowanie kościoła, wystroju i służbie liturgicznej, która pomogła nam pięknie przeżyć świętą liturgię. Dziękuję kapłanom za przewodniczenie celebrom, wygłoszone słowo i posługę w konfesjonale. Dziękuję też za złożone ofiary i te na kwiaty. Wielkie dzięki za świadectwo Żywego Kościoła!

5. W przyszłą niedzielę nasze dzieci przystąpią do I Komunii Świętej, a potem przeżyją swój Biały Tydzień. W najbliższy wtorek o 18:oo będzie próba przed uroczystością komunijną, a w najbliższą sobotę o 11:oo pierwsza spowiedź dzieci. (dorośli też mogą się wyspowiadać po dzieciach). Natomiast 7. maja dzieci pojadą na pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. We wtorek przypada Uroczystość Św. Wojciechagłównego patrona Polski.

7. Na adorację zapraszam w czwartek, a na nabożeństwo w piątek.

8. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać wg porządku nabożeństw. Od poniedziałku do soboty będzie po Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. popołudniową o 15:3o (z wyjątkiem 1 V - wtedy o 15:oo z dziećmi komunijnymi).

9. W niedzielę 15. maja o 16:oo Ks. Arcybiskup udzieli młodzieży bierzmowania. Ostatnie sprawy załatwiamy w ten czwartek o 18:oo. Próba będzie dn. 13 V.

10. Gość Niedzielny a w nim Koronka do Bożego Miłosierdzia w języku polskim

ukraińskim i rosyjskim, oraz rozm. z abp. G. Rysiem o sprawiedliwym Bogu.

11. Trwają konsultacje synodalne na temat Kościoła. Więcej można poczytać na stronach parafii. W zakrystii lub w kancelarii (do następnej niedzieli) można się zapisać na parafialne spotkanie synodalne (w dn. 5 V o 17:5o). Będziemy uczestniczyć w szukaniu odpowiedzi na trzy pytania synodalne:

• Jak postrzegamy dziś Kościół katolicki?
  • Co uważamy w nim za szczególną wartość, a co za słabość?
  • W jaki sposób możemy te słabości przezwyciężać?

12. Zwołuje posiedzenie Rady Parafialnej na czwartek 12. maja o godz. 19:oo.