07-11-2021r.

1. XXXII Niedziela Zwykła. Chrystus raz jeden objawił się dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. Drugi raz pojawi się nie z powodu grzechu, ale przynosząc zbawienie tym, którzy Go oczekują.

2. Ksiądz Arcybiskup relacjonuje wizytę Ad limina Apostolorum, po powrocie naszych biskupów z Rzymu – o czym usłyszymy na końcu mszy św.

3. UROCZYSTOŚĆ BEATYFIKACYJNA SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA JANA MACHY. Już niedługo, bo w sobotę 20. listopada o godz. 10:oo, odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Mszy św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych - kard. Marcello Semeraro. Na chwilę obecną nie przewiduje się dystrybucji wejściówek. Wszelkie szczegóły: www.janmacha.gosc.pl

4. Kolekta tej niedzieli jest na uregulowanie należności za wywóz śmieci cmentarnych w okresie: koniec października/listopad. Bóg zapłać! Jeszcze raz niech mi będzie podziękować tym wiernym, którzy dobrowolnie zabierają do domu zużyte znicze i plastikowe kwiaty i tak bardzo konkretnie pomagają parafii. Dziękuję za zrozumienie tej prośby i Waszą postawę.

5. Kolekta za tydzień jest na archidiecezję. Będzie też po mszach niedzielnych w całej Polsce zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. UWAGA! JUTRO ROZPOCZNĄ SIĘ W NASZYM KOŚCIELE PRACE POLEGAJĄCE NA CZYSZCZENIU I ZAKONSERWOWANIU MARMUROWEJ POSADZKI I BĘDĄ ZMIANY W PORZĄDKU NABOŻEŃSTW. TAK BĘDZIE PRZEZ DWA TYGODNIE. W tym tygodniu: Msza św. wtorkowa została przeniesiona na środę o 18:oo. Natomiast msza św. w piątek będzie odprawiona godzinę później o 18:oo. We wtorek i czwartek nie będzie odprawianej mszy w naszej parafii. Kościół w ciągu dnia będzie wyjątkowo zamknięty ze względu na prowadzone prace. Specyfika struktury marmuru i to jeszcze jasnego, wymaga co 2-3 lata wyjątkowej pielęgnacji, aby piasek i brud nie wnikał coraz głębiej w strukturę kamienia, a właśnie tak się u nas stało.

7. W czwartek 11. listopada przypada Święto Niepodległości i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Jesteśmy zaproszeni na Eucharystię w intencji Ojczyzny. Nasza parafia leży na terenie Wodzisławia Śląskiego i zarazem należy do Dekanatu Pszowskiego. Dlatego we Mszy św. możemy uczestniczyć do wyboru, w Wodzisławiu Śląskim lub w Pszowie. Szczegóły są dokładnie podane w porządku nabożeństw.

8. W tygodniu po 14.11 będą się odbywać spotkania formacyjne dla wielu grup.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Muzyki Liturgicznej.

10. Gość Niedzielny – a w nim: Moc kultury; czy przetrwamy Zielony ład?; badania 40+. Za tydzień do wszystkich parafii naszej archidiecezji trafi specjalne wydanie „Gościa Extra” poświęcone nowemu Błogosławionemu. (będzie ograniczona liczba, dlatego kto na 100% chce mieć tę pamiątkę niech się dzisiaj w niedzielę zapisze na listę w zakrystii).

Tydzień 2093

Miesiąc 12010