31-10-2021r.

1. XXXI Niedziela Zwykła. Jesteśmy w przededniu pięknej uroczystości Wszystkich Świętych. Wielu z nas wysprzątało groby bliskich i przygotowało na te dni swoje serca, aby były czyste przy ofiarowaniu odpustów. Pragnę w tym miejscu podziękować pani Krystynie Sosna, która przez długie lata bezinteresownie pielęgnuje grób śp. proboszcza Gerarda Wengierka. RIP.

2. Jest dzisiaj z nami Ksiądz Dariusz Kreihs. Po wygłoszeniu kazania ksiądz proboszcz poprosi nas o dalszą pomoc w budowie kościoła MB Różańcowej w Rybniku.

3. W kolejną niedzielę poproszę Was o ofiary na wywóz śmieci cmentarnych. Mam nadzieję, że rachunki nie będą tak tragiczne jak w okresie wielkanocnym. Bardzo dziękuję za zabieranie do domu zużytych zniczy i plastikowych kwiatów.

4. Jutro 1. listopada - świętujemy Uroczystość Wszystkich Świętych:

• o 7:oo odprawimy dodatkową Mszę św. Nieszpory będą o 14:oo, a po nich z krzyżem na czele, z kadzidłem i wodą święconą pójdziemy w procesji na cmentarz. Proszę, aby procesja nie przypominała garstki przygodnych wędrowców. Włączmy się do modlitw stojąc twarzą do osoby prowadzącej.
  • kolekta tego dnia będzie przeznaczona na pomalowanie krzyża na cmentarzu i profesjonalne odnowienie jego pasyjki.
  • obok modlitwy nad grobami bliskich pamiętamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. i możliwości duchowej pomocy zmarłym poprzez odpusty.

5. Msze św. w Dzień Zaduszny: 7:oo, 10:oo, 17:oo i 18:3o (dla późno wracających ze szkoły lub pracy.) Zalecki można składać w zakrystii cały rok.

6. W tym tygodniu są Dni Eucharystyczne. W piątek jest c.d. obchodu chorych zgłoszonych telefonicznie w czwartek do 12:oo. Msza młodzieżowa będzie o 18:3o.

7. Trwamy w nowennie przed beatyfikacją ks. Jana Machy. Proszę zabrać do domu małe foldery z modlitwą i informacjami o życiu tegoż Sługi Bożego.

8. Dziękuję za świadectwo wspólnej modlitwy różańcowej w październiku!

9. Dziękuję uczestniczącym w koncercie ewangelizacyjnym (było nas ok. 50. osób).

10. Gość Niedzielny: Myśl o Niebie; Instytucje UE a Polska; o Kakao; na wsch. granicy.