OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24-10-2021r.

1. XXX Niedziela Zwykła to Niedziela Misyjna. Rozpoczynamy też Tydzień Misyjny, przeżywany pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!

2. Podziękowania kierujemy do wiernych, którzy modlą się za misje oraz wspomagają je swoim darem materialnym składanym w czasie kolekty, wrzucanym do skarbony lub przy różnych innych okazjach, np. zbiórka na Kościół w Potrzebie, czy na Kościół na Wschodzie. W poniedziałek odprawimy Mszę św. w intencji misjonarzy na świecie.

3. Trwamy w nowennie przed beatyfikacją ks. Jana Machy. Proszę zabrać do domu małe foldery z tekstem modlitwy i informacjami o Jego życiu.

4. Podczas sumy modlimy się w intencji naszych lekarzy przez wstawiennictwo ich patrona Św. Łukasza. Niech Bóg wynagrodzi ich profesjonalną służbę, a ta niech się cieszy szacunkiem wiernych. Pamiętajmy o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia, wszystkich szczebli i pokrewnych zawodów.

5. Zapraszam Was na KONCERT EWANGELIZACYJNY! na godz. 16:45. To spektakl słowno-muzyczny ukazujący wizerunek Chrystusa z Manopello. Trwa ponad godzinę.

6. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać za ofiary!

7. Trwa różańcowy październik. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej!

8. Gość Niedzielny - a w nim przeczytamy min.: o postaci papieża Jana Pawła I.

9. Zachęcam Was bardzo do pójścia do kina na nowy hollywoodzki film FATIMA!!!

10. W tym tygodniu nie będzie mszy szkolnej. Dzieci zapraszam na jeden z różańców i spowiedź św. w czwartek o 16:oo. Proszę pouczyć dzieci o modlitwach z odpustem.

11. W piątek 29. października i w piątek 5. listopada będziemy nawiedzać domy chorych z posługą sakramentalną. Listę obchodu chorych nadal ustalamy na podstawie telefonicznych zgłoszeń i tak będzie do odwołania. Chorych zgłaszamy jeden dzień przed obchodem piątkowym, a więc odpowiednio: w czwartek 28.10 lub w czwartek 4.11 do godziny 12:oo. Proszę przekazać tę informację chorym.

12. Okazja do spowiedzi św. będzie: w czwartek o 16:oo; w sobotę podczas różańca oraz w niedzielę - pół godziny przed mszami o 8:oo i 10:3o. W samą Uroczystość Wszystkich Świętych kwadrans przed mszami do południa.

13. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie dodatkowa msza poranna o 7:oo dla wyjeżdzających na groby. O 14:oo odprawimy nieszpory i pójdziemy w procesji na cmentarz. W Dzień Zaduszny również będą msze dodatkowe. Za tydzień pojawi się plan modlitw za zmarłych zalecanych. Od dziś można już składać zalecki.

14. Główne odpusty na które trzeba się przygotować: odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać: 1.11 (od południa) i 2.11. Warunek: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie Komunii św. w stanie łaski uświęcającej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W innym razie odpust jest tylko cząstkowy. Ponadto w dniach 1-8 listopada przy okazji nawiedzenia cmentarza z modlitwą

15. Apeluje do wiernych dobrej woli i proszę, aby w miarę możliwości zabierać do domu zużyte znicze i plastikowe kwiaty. Dziękuję za zrozumienie i pomoc w szukaniu oszczędności.

16. W gablotce przy chodniku znajdziemy ważne ogłoszenia miejskie: o debacie społecznej na temat rozwoju budownictwa w mieście i kolejne o wymianie pieców.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 303

Wczoraj 392

Tydzień 695

Miesiąc 13132

Ogółem 555981

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions