OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.10.2021r.

 

1. XXIX Niedziela Zwykła. Tak jak Jezus umiłował wolę Ojca ponad wszystko, tak i my mamy być posłuszni Jezusowi. On jest naszym jedynym Mistrzem. Kto tak kocha Boga, nigdy nie klęknie przed marnościami, które mają charakter czasowy i nie wejdzie na drogę pychy mieniącej się jako zamiennik kultury tworzonej przez Ewangelię. Bycie Dzieckiem Bożym chroni nas przed tym i uodparnia wobec fali dechrystianizacji i pogardy wobec Boga Stwórcy.

2. W kolejne niedziele trwamy w nowennie przed beatyfikacją Sługi Bożego księdza Jana Machy. Proszę zabrać do domu mały folder na temat beatyfikacji.

3. Dzisiaj na sumie przyjmujemy do grona ministrantów Kacpra Kopackiego. Życzymy mu gorliwości w służbie Bogu, Kościołowi i wiernym parafii.

4. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za dar!

5. Dziękuję wszystkim, którzy pięknie uczestniczyli we Mszy świętej z poświęceniem odbudowanej Kaplicy Matki Bożej Pszowskiej. Poczty sztandarowe podkreśliły uroczysty charakter liturgii i naszą radość. Dziękuję też za przygotowanie kaplicy do uroczystości.

6. W poniedziałek wspominamy Św. Łukasza Ewangelistę. To patron lekarzy. W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy Eucharystię w intencji naszych lekarzy i wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie.

7. We wtorek jest wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który reprezentuje ofiary prześladowania Kościoła przez Służbę Bezpieczeństwa PRL.

8. We wtorek zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie będzie w domu parafialnym o 18:3o.

9. W piątek wspominamy Św. Jana Pawła II. Podczas różańca będziemy się do Niego modlić oraz do Św. Ojca Pio, zamiast w ostatni piątek miesiąca.

10. Od najbliższego piątku do niedzieli będą w domu parafialnym nauki przedmałżeńskie. Zapisy są tylko na stronie diecezjalnej. Początek pt. o 18:oo.

11. W sobotę o 9:3o będzie spotkanie Dzieci Maryi.

12. Trwa październik różańcowy – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy zgodnie z porządkiem nabożeństw. Apeluję, aby każda osoba wierząca w naszej parafii przyszła choć raz na wspólną modlitwę różańcową. Uczmy tej praktyki nasze dzieci.

13. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Zbierzemy kolektę misyjną. O 16:45 rozpocznie się koncert ewangelizacyjny na który serdecznie zapraszam. Będzie to dzieło artystyczne pt. Szukając oblicza (opisana dźwiękiem i obrazem opowieść o chuście z Manopello ukazującej Zmartwychwstałego Pana). Spektakl potrwa przeszło godzinę, dlatego nie polecam łączenia go z niedzielną eucharystią.

14. Gość Niedzielny – a w nim przeczytamy min.: o świętych nauczycielach; świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu przeszedł na naszą wiarę; 50 lat temu został beatyfikowany O. Maksymilian Kolbe.

 

OGŁOSZENIA PRZYGOTOWUJĄCE DO UROCZYSTOŚCI

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  • Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy się przyczynić do licznych odpustów w dniach 1 i 2 listopada oraz w związku z oktawą uroczystości Wszystkich Świętych. Dlatego dobrze jest skorzystać z okazji do spowiedzi św. przed uroczystością. W niedzielę 24. października w porządku nabożeństw znajdziemy podane godziny okazji do spowiedzi w ostatnim tygodniu miesiąca. Będzie wyznaczona spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ksiądz proboszcz zadba, aby było dwóch spowiedników.
  • Wizytę kapłana u chorego nadal zgłaszamy telefonicznie na jeden dzień przed wyznaczonym dniem. Obchód chorych będzie w dwóch terminach: w ostatni piątek października oraz w I piątek listopada. Chorych zgłaszamy więc telefonicznie do godziny 12:oo w czwartek 28.10 lub 4.11.
  • Za tydzień podamy szczegóły przeżywania w parafii 1 i 2 listopada. Później będą też dodatkowe modlitwy za zmarłych zalecanych i odprawione za nich msze św. dodatkowe. Przypomnimy też teologię odpustów.
  • Zalecki możemy składać w zakrystii już od następnej niedzieli. Można skorzystać z przygotowanych kartek albo samemu wypisać je w domu na zwykłej kartce. Każde wypominki będą przedstawiane na modlitwie dwa razy. Imiona i nazwiska zmarłych wypisujemy w dopełniaczu lub w mianowniku, byle konsekwentnie trzymać się jednej zasady. Proszę pamiętać, aby nie pisać: dusze zmarłe, bo dusza ludzka jest nieśmiertelna. Podobnie dusze znikąd nie mające pomocy – takich nie ma, gdyż Kościół codziennie modli się za zmarłych. (Zapomnieć może jedynie rodzina). Proszę młodszych domowników, aby pomogli starszym wypisać zalecki najlepiej drukiem komputerowym. Młodsze pokolenie powinno uczestniczyć w rozmowach wspominających naszych przodków, którym często tak wiele zawdzięczamy. Odprawimy też msze św. ze skarbony z napisem Dusze w czyśćcu cierpiące. Jesteśmy wdzięczni ofiarodawcom niosącym pomoc tym duszom. Niestety nasze skarbonki są regularnie naprawiane przez to, że wierni wkładają swoje pieniążki nie do skarbonki tylko do dziurki od klucza skutecznie blokując zamek.
  • Pamiętajmy, iż świętowanie Dnia Wszystkich Świętych bez udziału w Eucharystii jest skrajnym nieporozumieniem. Będzie dodatkowa Msza św. poranna dla wyjeżdzających na groby. W czasie procesji liturgicznej na cmentarz wierni proszeni są o udział w modlitwie i odwrócenie swoich twarzy w kierunku idącej procesji. Na cmentarzu unikamy głośnych rozmów.
  • PROSZĘ PARAFIAN I PONAWIAM APEL, ABY ZUŻYTE ZNICZE ZEBRAĆ DO REKLAMÓWKI I WYRZUCIĆ JE U SIEBIE, DO WORKA - PLASTIK I SZKŁO. Bardzo dziękuję wielu parafianom, którzy wzięli sobie do serca tę prośbę i tak pomagają parafii. Jest to pomoc konkretna i znacząca, szczególnie w czasie drastycznych podwyżek za wywóz śmieci. Przez to, jako parafia unikniemy części ogromnych opłat, liczonych w tysiącach złotych, nie tylko wokół listopadowych świąt, ale również w ciągu całego roku.
  • Ponadto osoby porządkujące groby proszone są o oddzielenie materiałów biologicznych od reszty śmieci i wyrzucenie ich na kompostownik.
 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 281

Wczoraj 392

Tydzień 673

Miesiąc 13110

Ogółem 555959

Currently are 25 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions