29.08.2021r.

1. XXII Niedziela Zwykła. Jeszcze raz usłyszymy, że: z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym". Troska więc o swoje wnętrze jest istotą piękna człowieka.

2. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną lub przelaną na naszą parafię. Oficjalnie informuję, że projekt pomalowania elewacji naszego kościoła został zakończony z wyjątkiem cokołu, który jest dopiero zagruntowany. Ponadto pomalowaliśmy kopułę w prezbiterium świątyni oraz przedsionek przy głównych drzwiach. Jest też pomalowana dolna część ściany probostwa od strony kościoła, a uszkodzone kafelki są wymieniane na nowe. W najbliższym czasie podsumujemy wykonane prace i będzie czas na podziękowania dla wykonawców i ofiarodawców, dzięki którym prace te mogły się rozpocząć. Ufam, że do marca uda nam się spłacić to wykonane dzieło, zakładając że będziemy wolni od pandemii. Wielkie dzięki wszystkim!

3. W środę 1. września nie będzie Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne i proszę, aby zapoznać się dokładnie z planem na te dni zawartym w porządku nabożeństw. Znajdziemy tam m.in.: nabożeństwa, Mszę św. dla dzieci (do klasy szóstej włącznie), dla młodzieży (pracującej i uczącej się), są też wypisane okazje do spowiedzi św. z dwoma spowiednikami. Jak zawsze w I piątek będzie kolekta na cele miłosierdzia i od 9:oo obchód chorych zgłoszonych telefonicznie w czwartek do 12:oo.

5. Młodzież klas 7 i 8 proszona jest o uczestnictwo we Mszach św. dla młodzieży.

6. Młodzież klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej, która w ostatnim pandemicznym czasie przygotowywała się do bierzmowania proszona jest o pozostanie w kościele po Mszy św. młodzieżowej w I piątek miesiąca.

7. W sobotę o 10:oo będzie na probostwie powakacyjna zbiórka ministrancka. Rodzice ministrantów, którzy razem ze swoim synem mogą jechać na pielgrzymkę ministrancką do katedry w najbliższy wtorek, proszeni są o kontakt z proboszczem.

8. Proszę również o kontakt przedstawicieli rodziców klasy czwartej, celem wspólnego zorganizowania - jeszcze we wrześniu - pielgrzymki pokomunijnej.

9. W przyszłą niedzielę świętujemy dożynki. Proszę, aby suma tego dnia miała uroczysty charakter z przystrojonym ołtarzem i z obecnością poczt sztandarowych.

10. Gość Niedzielny i nowy Mały Gość Niedzielny są do nabycia. Kalendarz – 5 zł.

11. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?

• 2.09 – 10:oo-13:3o – parking przy kościele – zbiórka elektrośmieci
  • 5.09 – okazja do zaszczepienia przeciw Covid-19 w Parafii Rydułtowy i Św. Herberta biskupa w Wodzisławiu Śląskim.
  • 7.09 – 17:oo – wybory do rady dzielnicy Kokoszyce w świetlicy OSP.
  • 8.09 – piesza pielgrzymka na odpust w Pszowie – wyjście o 15:3o (msza 17:oo)
  • 12.09 - beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: Prymasa Tysiąclecia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  • 15.09 – bierzmowanie naszej młodzieży klasy I szk. ponadpodstawowej.
  • 26.09 - rozprowadzenie kalendarzy misyjnych i kazanie Ojców Oblatów
  • 10.10 - poświęcenie Kaplicy 1722 przez jednego z naszych biskupów