Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.07.2021r.

 

1. XVI niedziela Zwykła. Słowo Boże przypomina nam, że: Chrystus Pan jest naszą sprawiedliwością; Pan jest naszym pokojem; Pan jest naszym Pasterzem i nie brak nam niczego, jeśli mamy Jego łaskę i Jego Ducha. Szczęśliwy człowiek, który nie szuka sprawiedliwości, pokoju i drogi życia poza Jezusem.

2. Kolekty niedzielne do końca wakacji są przeznaczone na potrzeby naszej parafii, która wkrótce przystąpi do malowania elewacji kościoła. Proszę o modlitwę w intencji o pomyślny przebieg tego poważnego zadania odnowienia kościoła. Dziękujemy za każdą ofiarę nawet najmniejszą, pamiętając o powiedzeniu: ziarnko do ziarnka, uzbiera się miarka.

3. Pamiętajmy o aktualnych i znanych wszystkim zasadach sanitarnych!

4. W czwartek i piątek jest okazja do Adoracji Pana Jezusa.

5. Gość Niedzielny – podejmuje temat odkrytych grobów dzieci Indian w Kanadzie.

6. W przyszłą niedzielę decyzją Ojca Świętego będziemy obchodzić I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Treścią tego dnia jest modlitwa za starszych wiekiem i wespół z Nimi. Podkreśla się potrzebę troski o starszych, zachęca się do ich odwiedzenia – szczególnie samotnych. Nie muszą to być osoby z naszej rodziny. Można przynieść kwiaty lub prezent, którego wartość mierzy się potrzebą serca i wdzięczności. W tym dniu proszę o zadbanie, by przywieźć osoby starsze do kościoła. W naszej parafii odprawimy dodatkową Mszę św. o godzinie 9:oo. Będzie możliwość udzielenia sakramentu chorych. Kto nie ma już na tyle sił, skorzysta z transmisji tejże Mszy św. – ta będzie na stronie parafialnej. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Oto jego treść:

  • Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
  • Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. (Msza św. parafialna lub inna)
  • Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
  • W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.

7. Przypominam, że osoby starsze mają prawo do sakramentów świętych i dlatego rodzina powinna pamiętać o wezwaniu kapłana, czy to na dzień przed miesięcznym obchodem podanym w ogłoszeniach, czy w innym czasie. Proszę też o apostolskie pouczenie, jeśli rodzina bagatelizuje powagę Łaski Bożej. Ważne jest, by nie czekać na ostatnie chwile życia. Niestety każdego roku odchodzą od nas wierni bez sakramentów i wiatyku. Obecnie w czasie niezakończonej pandemii, obchód chorych jest na wezwanie telefoniczne i nie funkcjonuje na zasadzie tzw. stałej listy chorych.

8. Pamiętajmy o Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa i jest obowiązkowy.

9. Niech Dobry Bóg, Maryja i Nasi Patronowie strzegą nas w czasie wakacji.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 75

Wczoraj 699

Tydzień 75

Miesiąc 8883

Ogółem 524637

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions