20-06-2021r.

1. XII Niedziela Zwykła. Dzisiaj przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych poświęcimy nasze pojazdy. Mamy też okazję, aby podziękować kierowcom za ich pracę i naszym bliskim za to, że nas bezpiecznie wożą. Prośmy wszyscy o mądrość za kierownicą, by nikomu nie uczynić krzywdy. Niech nas Dobry Bóg strzeże i patroni.

2. Wyjeżdzającym na wakacje życzę wiele radości i zdrowia!

3. Kolekta tej i następnej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za ofiary!

4. Obecnie w kościele można zajmować połowę miejsc stojących i siedzących (4 osoby na jedną ławkę). Od przyszłej niedzieli – 75%.

5. Odwołana jest dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej z powodów pandemicznych – głosi komunikat Episkopatu Polski.

6. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7. Msza św. szkolna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o 8:oo.

8. Gość Niedzielny, a w nim tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.

9. Sprawy gospodarcze: Informuję parafian, że po zaciągnięciu opinii biegłych i po rozmowach z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną, konieczne jest pomalowanie zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Obecna farba na świątyni, która liczy ponad 10 lat straciła już swoje parametry konieczne do ochrony murów. Powodem nowego pomalowania nie są więc tylko względy estetyczne. Na chwilę obecną wykonane są kosztorysy i czynione są przygotowania do podjęcia decyzji o wyborze wykonawcy prac i czasie ich rozpoczęcia, na miarę możliwości finansowych parafii. Oczywiście załatwiamy też stosowne pozwolenia. Proszę o modlitwę w intencji pomyślnych negocjacji w powyższych tematach. W związku z tymi pracami, zawieszamy wszystkie inne planowane prace, chyba że okażą się również konieczne do wykonania (chodzi o naprawę schodów wejściowych i odnowienie/zakonserwowanie drzwi wejściowych). Z wymianą żarówek na kopule musimy poczekać.

10. Odbudowana Kaplica 1722 jest przygotowywana do poświęcenia.

11. Proszę ministrantów, aby w czasie wakacji przychodzili na służbę Bogu.

12. Sonda na temat kierunków pielgrzymowania wykazała, że wierni pragną zwykłych pielgrzymek krajowych, np. Kalisz (Św. Józef), Zakopane (MB Fatimska), Św. Lipka, Gietrzwałd, Kraków z Czerną i Kalwarią Zebrzydowską. W kierunkach zagranicznych dominują Włochy, Francja i Litwa z Ukrainą. To dobry początek czynienia planów w nadziei, że pandemia odeszła w siną dal.