06.06.2021r.

1. X Niedziela Zwykła. Trwamy w dziękczynieniu za dar Eucharystii poprzez procesje z Najświętszym Sakramentem w dniach dawnej Oktawy Bożego Ciała. Pamiętamy też, że miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dziś o 15:3o będzie nabożeństwo czerwcowe z procesją teoforyczną.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Za tydzień będzie kolekta parafialna - odpustowa. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Dziękuję za świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w procesji Bożego Ciała i za prace związane z przygotowaniem uroczystości:

• przygotowanie i przystrojenie ołtarzy przez rodzinę Chłapek z dobrymi sąsiadami z rodzin: Dudzik, Cichy i Gorywoda. Za to samo dziękuję rodzinie Westerlich i pomagającym z rodzin: Sorek, Berger i Kozielski. Trzeci ołtarz przygotowała Młodzież KSM z pomocą gospodarzy - P. Dzierżawa, a czwarty - P. Kubek oraz P. Pinior. Ołtarze były budowane na Chwałę Bożą i były piękne! Dziękujemy!
  • rozwiezienie i złożenie ołtarzy przez panów: Andrzej Dudzik, Eugeniusz Chłapek, Mirosław Kubek oraz Wojciech Pinior.
  • za złożenie swojej ofiary na kwiaty oraz Kwiaciarni Róża za solidne rabaty.
  • Kochanym Dzieciom za sypanie płatków kwiatów i tym, którzy je pomogli przygotować.
  • za przystrojenie okien symboliką eucharystyczną
  • służbie liturgicznej od najmłodszych do najstarszych

4. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. przed odpustem będzie: w czwartek o 16:3o (dla dzieci szkolnych, które nie były na I piątek) i o 17:4o; w piątek o 16:3o (przed mszą o 19:oo nie będzie spowiedzi); w sobotę o 9:oo (do 9:3o) i 16:3o. W niedziele odpustową kwadrans przed mszami o 7:oo, 8:oo i 10:3o. Proszę, aby kto może przygotował się do przyjęcia Komunii św. i wypełnił inne warunki odpustu. Trzeba walczyć ze stereotypem, że odpust to lepszy obiad i wizyta na straganach.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i będzie odprawiona w naszym kościele msza dodatkowa. Z racji tej uroczystości i dnia odpustu kaplicy NSPJ w „Zameczku”, będzie można ją nawiedzić dla modlitwy godzinach 18:oo–19:oo i tak zadośćuczynić warunkom odpustu. Na mszę św. o 19:oo zapraszam młodzież, dorosłych i dzieci. Szczególnie dzieci, które w ostatnim roku wypełniły przeżyły IX pierwszych piątków miesiąca dla wypełnienia warunku spełnienia się w ich życiu obietnicy Chrystusa. Otrzymacie pamiątkowe dyplomy. Będziemy się też modlić za zmarłych związanych kiedykolwiek z pałacykiem i parkiem, kościółkiem, dawną leśniczówką, czy gospodarstwem. Tego dnia wiernych nie obowiązuje żaden post! W tym dniu czciciele NSPJ świętują, modlą się i spotykają przy stole!

6. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o.

7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odprawimy dodatkową mszę o 10:oo (w intencji chorych i ich rodzin). Wcześniej będzie: adoracja, spowiedź i nabożeństwo. Wieczorem rozpocznie się Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Kazania odpustowe wygłosi O. Dydak Rycyk OFM.