09-05-2021r.

1. VI Niedziela Wielkanocna. Usłyszymy: Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Sam Duch Św. na którego jest otwarty człowiek wierzący, uzdalnia nas, żeby ta przyjaźń była dojrzała i wierna,

2. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Kolejna będzie na parafię. Bóg zapłać wszystkim, którzy składacie swoje ofiary w obecnym czasie pandemii. Dzięki Wam wciąż mamy ciągłość finansową konieczną do regulowania należności. W związku z prośbami o podanie konta parafii informuję, iż numer rachunku parafii (08 1020 2472 0000 6702 0019 6238) na stałe jest na stronie internetowej, w gablotce oraz na kartkach wyłożonych przy Gościach N. Raz na czas jest też przypomniany w ogłoszeniach parafialnych

3. Dziś diakoni naszej archidiecezji rozpoczynają rekolekcje przed przyjęciem święceń kapłańskich. Te będą w katedrze 15.05 o 10:oo. Módlmy się za Nich.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić o urodzaje, za głodujących w świecie, oraz o ustanie pandemii. Nie jest możliwe zorganizowanie modlitwy przy krzyżach.

5. W czwartek zapraszam na msze dziękczynną za Św. Jana Pawła w 40. r. zamachu

6. W piątek jest Święto Św. Macieja Apostoła. Tego dnia rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać na majowych. Natomiast najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

7. Obecny limit osób przebywających w kościele to 60 osób. Bez zmian nosimy maseczki, dezynfekujemy ręce i sami dbamy o to, by nikt obcy nie siedział obok nas lub przed nami bez 1,5 metrowego dystansu. Proboszcz nie jest jedyną osoba, która powinna tego pilnować. Zwracajmy więc uwagę zapominającym te zasady.

8. Dziękujemy Dzieciom Komunijnym i ich Rodzicom za to, że ufundowali parafii dwa białe ornaty! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną i limity osób w autobusach, jadłodajniach i kościołach - nie ustalamy żadnego nowego terminu naszej pielgrzymki dziękczynnej, do czasu aż będzie ona możliwa.

9. Gość Niedzielny poucza: starość nie jest chorobą w artykule Dar starości. (5 zł.)

10. Proszę zabrać dla chorych Apostolstwo Chorych oraz inne pisma. Są gratis.

11. Kandydaci do bierzmowania z klasy ósmej! Przyjdźcie proszę na spotkanie formacyjne łącząc je z nabożeństwem majowym. We wtorek po majowym będzie spotkanie dla uczniów mających numer w dzienniku od 1 do 6. W czwartek po majowym: od 7 do 12. W piątek po majowym od 13 do 18. Można się zamieniać wskazanym terminem z kolegą lub koleżanką. Przychodzą tylko uczniowie przygotowujący się do bierzmowania i zdecydowani na ten Boży Dar.

12. Dotarła do mnie wiadomość , że 6 kwietnia 2021 roku zmarł nasz parafianin Piotr Szweda. Ostatnio przebywał w DPS. Pochówek odbył się 9. kwietnia w Gorzycach bez poinformowania naszej parafii. Dlatego odprawimy za niego mszę św. w przyszłą niedzielę o 8:oo. Zapraszam szczególnie sąsiadów. RIP.

13. Od dzisiaj załatwiając pogrzeb można dla zmarłych z rodziny wybrać miejsce grobowe przeznaczone do likwidacji. Takich miejsc jest około 60.