OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.02.2021r.

 

1. VI Niedziela Zwykła jest ostatnią niedzielą przed czasem Wielkiego Postu. Jest dzisiaj z nami Ksiądz Robert Błotko – wychowawca WŚSD w Kokoszycach. Wysłuchamy Jego niedzielnego kazania z wyjątkiem mszy św. o godzinie 11:3o. Dziękujemy Księdzu za pomoc duszpasterską w obecnej sytuacji, kiedy odprawiamy w niedzielę aż 6 mszy świętych i nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy.

2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych w duchu pokuty i danie świadectwa przez wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji (księgi trzeźwościowej).

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone bądź przelane ofiary! Za tydzień: jałmużna postna.

4. Dziękuję za świadectwo uczestnictwa w Wiecznej Adoracji w ostatni piątek.

5. Proszę o zachowanie aktualnych zasad reżimu sanitarnego, które nie zostały złagodzone w sprawach odnoszących się do liturgii. Zasady te znamy ze środków społecznego przekazu. Są też wywieszone na drzwiach kościoła i podane drukiem.

6. W Środę Popielcową rozpoczynamy czas wielkopostnej pokuty. Jest to dzień wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu. Post obowiązuje zdrowe osoby dorosłe od 18 do 60 roku życia (trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta). Pozostałe zdrowe osoby są zobowiązane do wstrzemięźliwości od 14 roku życia, nawet przy żywieniu zbiorowym. Praktyki postne zawsze łączymy z modlitwą. W Środę Popielcową odprawimy 4 msze św. podczas których posypiemy głowy popiołem. Będzie zebrana kolekta na parafię (na gaz opałowy).

7. W Wielkim Poście niech nas połączy wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej. Ze względu na obowiązujący limit osób, w piątki odprawimy dwa nabożeństwa pasyjne: o 16:1o (Droga Krzyżowa ze śpiewem) i o 17:4o (recytowana). Na Drogę Krzyżową o 17:4o serdecznie zapraszam młodzież bierzmowaną i kandydatów do bierzmowania. Dzieci zapraszam w sobotę na 10:oo – ta Droga Krzyżowa będzie treściowo dostosowana do dzieci. W obecnej sytuacji dzieci nie będą podchodzić z księdzem do poszczególnych stacji, lecz pozostaną w ławkach w odpowiednim odstępie od siebie i tak będzie do czasu odwołania reżimu sanitarnego. Apeluję do rodziców, by pomogli dzieciom uczestniczyć w tym nabożeństwie. Oczekuję też obecności Dzieci Maryi i ministrantów w czasie zawieszenia naszych spotkań.

8. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. Przepraszajmy Boga za wszelkie zgorszenia dawane bliźnim przez nas i innych wiernych naszego Kościoła.

9. W niedzielę o 15:oo odprawimy pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Aby uniknąć kumulacji wiernych uczestniczących w Gorzkich Żalach z ludźmi przychodzącymi na mszę wieczorną, zmieniamy zwyczajową godzinę tego nabożeństwa z 15:15 na 15:oo. Rozważania pasyjne poprowadzi w tym roku Ksiądz Tadeusz Buczyński – długoletni kapelan szpitala w Wodzisławiu Śląskim.

10. Gość Niedzielny zamieszcza tematykę pokutną. Znajdziemy też najpiękniejszą historię na walentynki. Proszę zabrać dla chorych w domach Apostolstwo Chorych.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 236

Wczoraj 460

Tydzień 3047

Miesiąc 6360

Ogółem 443529

Currently are 30 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions