OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17-10-2021r.

1. II Niedziela Zwykła. Słowo Boże podkreśla współpracę ciała i ducha. Przestrzega, że nie można żyć samym ciałem lub iść w kierunku rozpusty. Ciało jest wspaniałym darem, częścią ludzkiej natury, ale ta właśnie natura jest uświęcona. Czyż nie wiecie żeście Świątynią Ducha Świętego?

2. Dzisiaj homilię niedzielną wygłosi Ks. Rafał Borkowy – przełożony Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego - obecnie wychowawca w Kokoszycach.

3. Kolekta jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach – Bóg zapłać za ofiary!

4. Dzisiaj dzieci i młodzież kończą ferie zimowe i wracają do zajęć online. Tylko młodsze dzieci wracają do szkoły. Wszystkim życzymy światła Ducha Świętego i cierpliwości w nauce w tych trudnych niecodziennych warunkach.

5. Dzisiaj przypada też Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.

6. Jeszcze raz dziękujemy Zespołowi Kokoszyczanki za piękny koncert!

7. Niezmiennie zachowujmy znane nam zasady bezpieczeństwa sanitarnego! Te są przedłużone co najmniej do 31 stycznia. Wszyscy czekamy na zakończenie tych uciążliwości, ale widmo trzeciej fali pandemii musi raczej umocnić cierpliwość i radość, że kościoły nie są puste jak wiosną. Obecnie w kościele może być 60 osób. Obowiązuje nas dezynfekcja, noszenie maseczki (również na nosie) oraz półtorametrowy dystans. Dystans ten to odległość od drugiej osoby obok mnie, za mną i przede mną. Zwróćmy na to uwagę siadając do ławek. Niestety wciąż nie tak to wygląda, a pierwsze ławki bywają puste. Proszę też delikatnie, aby nie spóźniać się na liturgię, co dla wielu stało się normą. Spotkałem się z wytłumaczeniem i pretensją, że „msza rozpoczęła się 30 sekund wcześniej".

8. Odpowiadając na pytania parafian: w obecnym czasie prognozowania trzeciej fali pandemii nie jest możliwe zaplanowanie jakiejkolwiek upragnionej pielgrzymki.

9. Obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będą w dn. 18–25 stycznia br. pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9).

10. Przyszła niedziela 24. stycznia to Niedziela Słowa Bożego. Przybędzie do nas ksiądz proboszcz budującej się parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku. Kolekta będzie materialnym wsparciem budowy ich nowego kościoła.

11. Natomiast zaraz kiedy miną mrozy musimy wznowić niektóre spotkania formacyjne, które będą musiały się odbyć w grupach 5. osobowych. Dom parafialny będzie do tego odpowiednio sanitarnie przygotowany i dobrze ogrzany. Ponieważ jest czas pandemii spotkania te będą nieobowiązkowe i umożliwią przygotowanie do bierzmowania w normalnym czasie. Propozycja ta dotyczy praktykującej młodzieży. Dokładna informacja będzie wkrótce podana.

12. W następny wtorek (26. stycznia) kancelaria będzie nieczynna. W pilnych sprawach można dzwonić na nr parafii 324562174. Za to później, w czwartek (28. stycznia) kancelaria będzie czynna dłużej - do 19:oo.

13. Proszę, żeby młodzi przychodzili spisać protokół przedmałżeński już nawet na 6 miesięcy przed planowana datą ślubu, lecz nie później niż 3 miesiące wcześniej.

14. Gość Niedzielny, a w nim: o etycznych aspektach szczepienia COVID-19, a na stronach parafii znajdziemy Stanowisko Ekspertów dotyczące szczepionek.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 290

Wczoraj 411

Tydzień 1079

Miesiąc 11849

Ogółem 418393

Currently are 9 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions