13-12-2020r.

1. III Niedziela Adwentu to Niedziela Radości. Pytamy czy w naszym życiu są powody do radości. Nie chodzi jedynie o powody zewnętrzne, ale o to czy my sami dajemy swoim życiem powody do radości Bogu i ludziom? Czy radość jest w naszym sercu, ta wewnętrzna. Dobrze wiemy, że radość to nie rozweselenie, ale dar Ducha Świętego. Dzisiaj ma miejsce rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który na pewien czas stłumił dążenia wolnościowe Polaków w 1981.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

3. Dzisiaj na mszę kolędową zaprosiliśmy mieszkańców ulicy Parkowej, Zdrojowej i kilku domów z Oraczy. Za tydzień zapraszamy parafian z ulicy Wesołej.

4. Niezmiennie zachowujmy znane nam wszystkim zasady: dystans 1,5 metra (nie tylko od osoby obok mnie, ale również za mną i przede mną), noszenie maseczki zakrywającej usta i nos, oraz mycie rąk i częsta dezynfekcja. Limit osób przebywających w kościele to niespełna 60 osób.

5. Gość Niedzielny czeka, a w nim m.in: o życiu religijnym we Francji; Marzenia i złudzenia, czyli o miejscu Polski w UE; Skutki Covid-19 u dzieci; kolejne rozważania adwentowe; Sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezsilna. Za tydzień będzie podwójny numer GN na święta.

6. Są jeszcze do nabycia małe świece CARITAS - Wigilijne dzieło Pomocy dzieciom.

7. Mam nadzieję, że mój list do parafian z opłatkami dotarł do Was wszystkich. Jeśli tak nie jest proszę o telefon. Kto potrzebuje więcej opłatków może je nabyć w zakrystii, ale jest ich już niewiele.

8. Roraty odprawiamy zgodnie z planem nabożeństw. Przypominam, że w Wigilię Bożego Narodzenia planujemy odprawienie trzech pasterek: 21:oo; 22:3o; 24:oo

9. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest zawsze wypisana w porządku nabożeństw. Od następnej niedzieli nie planujmy spowiedzi przed mszami, tylko według grafiku w porządku nabożeństw. Proszę, aby rodzice przygotowali dzieci do spowiedzi św. Spowiedź dla dzieci jest w tym tygodniu: we wtorek, czwartek, piątek. Proszę o zachowanie dystansu od siebie w kolejce do spowiedzi, a także o to, aby czekając na spowiedź nie stać przy samym konfesjonale, ale co najmniej kilka metrów od niego. Chodzi o komfort spowiedzi w cichutkim kościele. Zapalone światło w miejscu gdzie siedzi proboszcz oznacza: wejdź – konfesjonał jest wolny! Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę.

10. Kto chce może się przyłączyć do akcji RODACY-BAHATEROM. Jest to projekt charytatywny stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen wspomagający Polaków - głównie kombatantów na Kresach. Do następnej niedzieli można przynieść przed zakrystię swój dar do paczek, które później przez Harcerzy trafią na Wschód. Zbiera się to co suche i dobrze opakowane: olej, cukier, kasze, ryż, makaron, konserwy, warzywa i owoce w puszcze, herbatę, kawę (nie w ziarnkach), kakao, słodycze, kartki świąteczne.

11. Kolędę na wyraźne zaproszenie gospodarza proszę zgłosić zaraz po świętach do Sylwestra. Termin ustalimy telefonicznie. Najlepiej proszę dzwonić 18-19:3o.