04.10.2020r.

1. XXVII Niedziela Zwykła. W parafii naszej wybiła godzina Misji Świętych. Są one odnową życia parafii, czasem Łaski Bożej dla umocnienia wiary na drodze Zbawienia, a uczestnictwo w nich jest znakiem przyznania się do Chrystusa i Kościoła. Wyśpiewamy dziś Veni Creator Spiritus prosząc o dobre przeżycie Misji i o światło Ducha Św. dla Ojca Misjonarza Księdza dr. hab. Adama Sobczyka. Proszę, by w tym tygodniu mieć pod ręką plan Misji Świętych. W postawie apostolskiej zaprośmy na Misje gorliwych i obojętnych. Resztę zostawmy samemu Bogu. Nie wyliczajmy czasu Panu Bogu. Obok spotkań w kościele módlmy się więcej niż zwykle przez wstawiennictwo Maryi i naszych patronów.

2. Kolekta tej niedzieli to świętopietrze. Wesprzemy Stolicę Apostolską, która decyzjami samego Papieża wspomaga pomoc humanitarną cierpiącym w wielu miejscach świata i czyni to w sposób nie cierpiący zwłoki. Bóg zapłać za każdą złożoną i przelaną ofiarę. W czwartek o ósmej odprawimy mszę w intencji ofiarodawców, którzy całe swoje życie utrzymują swoją parafię i cały Kościół.

3. Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jana Machy, która miała mieć miejsce 17. października, została przeniesiona na przyszły rok. Podobnie data beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski nie jest jeszcze ustalona. Wizerunki tych Bożych Mężów znajdują się już w bocznych witrażach naszej odbudowanej Kaplicy 1722. Centralny witraż ukazuje Matkę Bożą Pszowską. W bocznych oknach znajdziemy Kard. Stefana Wyszyńskiego - prymasa Polski i Księdza Jana Machę – in spae błogosławionych.

4. Gość Niedzielny kolejny raz ukazuje wspaniałą postać Świętego Franciszka. Jest On nie tylko sentymentalnym miłośnikiem piękna przyrody, ale mistykiem który ukochał Stwórcę i Chrystusowy Kościół, a zakon przez niego założony jest najliczniejszy na świecie. W Gościu N. znajdziemy też dodatek edukacyjny Do sanatorium po zdrowie. Możemy też wspomóc budowę świątyni Opatrzności Bożej i otrzymać na pamiątkę miniaturę Świecy Niepodległości. A już za tydzień będzie film o Matce Bożej: MARY`S LAND. Cena GN dla parafian – 5 złotych.

5. Kolekty niedzielne po Misjach: 18.10 – na misje – kolekta ogólnopolska; 18.10 – zbiórka po mszach na Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia (zbiórka w Dzień Papieski została w naszej parafii przeniesiona ze względu na Misje Parafialne); 25.10 – parafialna (ostatnia parafialna była 6.09); 1.11 – na renowację katedry; 8.11 – parafialna na opał, tj. gaz i olej opałowy; 15.11 – na archidiecezję; 15.11 – zbiórka po mszach na Fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie; 22.11 – parafialna i potem cały Adwent do Bożego Narodzenia włącznie będzie kolekta parafialna; 25.12 – pasterka – Fundusz Obrony Życia.

6. Na czas misji ul. Smolna będzie przejezdna. Proszę samochody zostawić u siebie, aby parking przykościelny udostępnić przyjeżdzającym z dalsza. Dziękuję!

Modlitwa za Misje: O dobry i miłosierny Boże! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętej, która odbędzie się w naszej parafii. Spraw łaskawie, żeby ta Misja Święta przyniosła Tobie większą Chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali Prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej Łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: Przyjdź Królestwo Twoje! Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przeżyć ten czas. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy żyją z dala od Ciebie. Duchu Święty Boże! Pomagaj Misjonarzom i nam, aby za Łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii. Maryjo Matko Boża i ucieczko grzeszników, bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi. Amen.

Tydzień 2077

Miesiąc 11994