23.08.2020r.

1. XXI Niedziela Zwykła. Nikt nie zobaczy w Jezusie z Nazaretu - Mesjasza, Syna Boga Żywego, jeśli nie objawi mu tego Ojciec, który Go posłał. Wiara w Jezusa Chrystusa jest łaską Ojca, który pociąga do Chrystusa. Za tę właśnie łaskę chcemy dziś dziękować. Chwała też świadkom wiary, którzy swoim życiem delikatnie wskazują na Jezusa.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 16:oo jesteśmy zaproszenie na koncert. Artyści będą już śpiewać w czasie Mszy św. popołudniowej. Tym razem posłuchamy koncertu muzyki liturgicznej: „Maryja w chorale gregoriańskim i muzyce organowej”. Zaśpiewa Męska Schola Liturgiczna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Na organach zagra: Rafał Kozubek. Koncert potrwa 40 minut.

3. Kolekta tej i następnej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za każdy dar!

4. Gość Niedzielny i Apostolstwo Chorych czekają na nas przy wyjściu z kościoła.

5. Nasz powiat przeszedł w tzw. strefę zieloną i tym samym wracamy do zwykłych wymogów sanitarnych w ramach ostrożności przed koronawirusem.

6. W środę będziemy przeżywać bliską sercu uroczystość naszej patronki NMP Częstochowskiej. Odprawimy w parafii dwie Msze święte – rano i wieczorem. W czwartek od 16:oo będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątek nabożeństwo do Św.: Pio i Jana Pawła.

7. W niedzielę przybędzie do nas i wygłosi Słowo Boże ksiądz dr Wojciech Bartoszek – redaktor naczelny pisma Apostolstwo Chorych. Po mszach niedzielnych, potrzebujący będą mogli przyjąć sakrament chorych. Podziękujemy księdzu za Jego służbę na rzecz chorych w Polsce. Ksiądz Gość będzie też spowiadał przed porannymi niedzielnymi mszami (20 min przed)

8. Przypominam, iż nauka przed chrztem dziecka jest w naszej parafii raz w miesiącu, w piątek przed III niedzielą miesiąca. Winni na nią przyjść wszyscy, którzy w bliskim czasie planują chrzest swojego dziecka. Nauki takiej nie organizuje się przed każdym chrztem z osobna. Pamiętajmy też, iż zgłoszenie dziecka do chrztu winno się odbywać w obecności proboszcza. Należy unikać sytuacji, kiedy rodzice dziecka coraz częściej wybierają na chrzestnych dla swego dziecka osoby, które nie mogą podjąć tej godności, co stawia w niezręcznej sytuacji wszystkie strony.

9. Kolejny odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie zorganizowany w Kokoszycach 7. września. Od 12:oo do 20:oo należy złożyć zużyty kompletny sprzęt przy OSP Kokoszyce.

10. Na początku września będzie zorganizowany obchód chorych z posługą kapłańską. Osoby, które nie mogą przyjąć kapłana proszone są, by poinformować o tym telefonicznie dzień przed planowaną wizytą według stałej listy.

11. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie Mszą św. 1. września o godzinie ósmej.

12. Z kolei 6. września będziemy dziękować za tegoroczne plony.

13. Odbudowana kaplica bez przynaglania czeka na nowe drzwi i witraże.