07-06-2020r.

1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przywołuje prawdę dogmatyczną, iż jest jeden Bóg w Trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn BożyJezus i Duch Święty. Niech trwa w naszym życiu uwielbienie Boga w Trójcy, należne Mu za odwieczną Miłość, całą Historię Zbawienia i przygotowanie mieszkania w niebie.

2. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.

3. Księża Biskupi odprawiają Msze św. w intencji maturzystów w 4. miejscach naszej archidiecezji: Katedra, Bazylika Św. Antoniego w Rybniku, Bazylika Piekarska i kościół Bł. Karoliny w Tychach. Początek – godz. 10:3o. Są transmisje. W parafii odprawiliśmy Msze św. za maturzystów w piątek o 18:3o.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na budowę nowego kościoła w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku. Jest wśród nas Ksiądz prob. Dariusz Kreihs, który wygłosi kazanie i podziękuje za złożone na ten cel ofiary.

5. Za tydzień będzie kolekta parafialna na odbudowę Kaplicy 1722, a za dwa tygodnie na Wydział Teologiczny UŚ.

6. Podziękowania kieruje też do wszystkich parafian i naszych przyjaciół, którzy w ostatnich tygodniach wsparli rachunek parafii, co pozwoliło na zachowanie płynności finansowej parafii przy kontynuacji odbudowy kaplicy.

7. W czwartek będziemy świętować Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku nie będzie tradycyjnej, jednej procesji z czterema ołtarzami, jako że przywrócono wolność zgromadzeń tylko do 150 osób. Dlatego po każdej niedzielnej Eucharystii będzie procesja dookoła kościoła z zachowaniem odstępu od siebie. Maseczki będą też potrzebne. Dodatkowa Msza św. będzie odprawiona o 12:oo.

8. W piątek wspominamy błogosławionych męczenników - kapłanów naszej diecezji zamordowanych z wieloma innymi kapłanami w niemieckich obozach koncentracyjnym. Są to: Bł. Emil Szramek – proboszcz kościoła mariackiego w Katowicach i Bł. Józef Czempiel – proboszcz w Parafii Wniebowzięcia w dzisiejszym Chorzowie Batorym. Po mszy wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpoczniemy procesje po Bożym Ciele.

9. W sobotę o 9:oo zapraszam czcicieli Św. Antoniego w dniu Jego wspomnienia.

10. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł na stulecie istnienia Kawalerów Maltańskich. Znajdziemy też aktualne tematy związane z wyborami i sytuacją czasu epidemicznego. Gość Niedzielny podaje nam też rozważania eucharystyczne do domowej modlitwy w Boże Ciało. Jest też Mały Gość Niedz.

11. Zwracam się z prośbą, by niezwłocznie uregulować opłatę za dzierżawę miejsca grobowego, która uległa już wygaśnięciu. W najbliższym czasie wzrośnie opłata za dzierżawę miejsca grobowego, ze względu na poważny w ostatnich latach wzrost opłat za wywóz śmieci i nowy zwyczaj stawiania zniczy w znacznej liczbie przez cały rok. Sprzyjają temu ciepłe, bezśnieżne zimy. Aktualnie opłata ta wynosi 30 zł. /rok. Z Radą Ekonomiczną ustalę wysokość podwyżki. Zaplanujemy też kalendarz wyposażenia Kaplicy 1722 w witraże, zważywszy na możliwości finansowe. Na zupełne oddanie jeszcze poczekamy.

Miesiąc 21976