OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.03.2020r.

 1. I Niedziela Wielkiego Postu. Rozpocząwszy ten święty czas uczyńmy wszystko, aby uczestniczyć w aktach pokutnych i nabożeństwach tych szczególnych dni. Wszystko na Chwałę Bożą, dla umocnienia wiary i postępu na Drodze Zbawienia przez prawdziwe zwrócenie się do Boga. Taka postawa umacnia nas i rodzi dobro.

2. Na wszystkich mszach niedzielnych czytamy Słowa Pasterskie Arcybiskupa Katowickiego na Wielki Post 2020.

3. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o dar trzeźwości w narodzie.

4. Kolekta dzisiejsza to tradycyjna jałmużna postna. To forma wielkopostnej pokuty i zadośćuczynienia za własne grzechy. Bóg zapłać za dane ofiary! Dziękuję za złożone dwukrotnie ofiary na gaz. W 100% pokryły one rachunek za zużycie gazu w kościele. Za tydzień kolekta będzie parafialna, a po mszach zbierzemy ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę niezawodny Legion Maryi i KSM naszej parafii o pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.

5. Gość Niedzielny poświęca swoją uwagę postaci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W środku czasopisma jest magnes na lodówkę z cytatami tego męża stanu naszej młodości.

6. W tym tygodniu są Dni Eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek jest dodatkowa msza o 18:15 dla młodzieży. Wcześniej zapraszam młodzież również na drogę krzyżową już o 17:3o, szczególnie bierzmowanych i przygotowujących się do bierzmowania. W piątek jak zawsze zbierana będzie kolekta na cele charytatywne. Adoracja będzie od 16:oo. Msza o 17:oo bez kazania.

7. Obchód chorych będzie od 8:3o. W czwartek: Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny i Oraczy. W piątek: Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska. W sobotę: Matki Teresy, Wesoła i Sportowa.

8. Dzieci zapraszam na drogę krzyżową w sobotę o 10:oo. Po drodze będzie spotkanie Dzieci Maryi i Ministrantów. Proszę rodziców ministrantów, aby już teraz zastanowili się czy ich syn ma jechać na rekolekcje ministranckie. Zapisy są od 1 marca i prędko się wyczerpują, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. W tej sprawie kontaktujemy się z proboszczem możliwie bez zwłoki. Tabela terminów jest na stronie parafii i w salce ministranckiej.

9. Uwaga! Kto chce się udać prywatnie na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia powinien do tygodnia poprosić w kancelarii (nie telefonicznie) o załatwienie karty wstępu na Plac Piłsudskiego w dniu beatyfikacji 7 czerwca. Osobne karty wydaje się dla niepełnosprawnych. Kto chciałby uczestniczyć w zbiorowym wyjeździe do Warszawy proszony jest o zostawienie swojego nazwiska i telefonu u pana kościelnego w zakrystii. Jeśli uzbiera się grupa dołączymy się do wyjazdu z większej parafii. Niestety trzeba działać już teraz do następnej niedzieli. W przeciwnym wypadku pojedzie delegacja i osoby prywatne (z kartą wstępu).

10. Uwaga! Samolotowa Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z naszej archidiecezji na 100. lecie urodzin Św. Jana Pawła II została odwołana!!! (koronawirus)

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 66

Wczoraj 91

Tydzień 437

Miesiąc 233

Ogółem 326026

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions