OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.01.2020r.

 

1. Trzecia Niedziela ZwykłaNiedziela Słowa Bożego. Z woli papieża Franciszka niedziela ta jest poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. W domach też zadbajmy o lekturę Pisma Świętego. Kto wprowadza Słowo Boże do swego serca, ten zadba o bycie na drodze zbawienia i będzie prowadził mądrzejsze życie. Rozpozna to co Boże, a miłość do Boga i ludzi nie będzie tylko uczuciem.

2. Kolekta jest parafialna. Bóg zapłać Wam - wszystkim ofiarodawcom! Za tydzień będzie kolekta na Zakony Kontemplacyjne.

3. Gość Niedzielny porusza tematy na czasie: o wyzwoleniu Auschwitz; o pani profesor Ewie Budzyńskiej prześladowanej za przedstawienie nauki o tradycyjnej rodzinie; oraz artykuł Prowadzeni Słowem – nawiązujący do dzisiejszej Niedzieli Słowa Bożego. W GN jest zawsze analiza czytań mszalnych oraz program telewizyjny na cały tydzień.

4. Mały Gość Niedzielny – lutowy numer – dołącza dodatek z krzyżówkami, łamigłówkami i zagadkami. Znajdziemy też plakat z Dawidem Kubackim. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domowej lektury – są gratis.

5. W modlitwie pamiętajmy o dzieciach, które kończą swoje ferie i wracają do szkoły. Zapraszam w czwartek na mszę szkolną.

6. W piątek odprawimy nabożeństwo ku czci Św. Pio i Św. Jana Paweł II. W czasie mszy wieczornej będziemy dziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez tych patronów. Zapraszam wszystkich gorliwych czcicieli!

7. W sobotę świętujemy I sobotę miesiąca. To nasz mały odpust. Zapraszam na mszę o 7:oo sprawowaną w intencji czcicieli Matki Bożej, a szczególnie członków grup modlitewnych: Żywego Różańca, Legionu Maryi, Dzieci Maryi i Rodzin Szensztackich. Po mszy odprawimy nabożeństwo maryjne.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Matki Bożej Gromnicznej na każdej mszy poświęcimy gromnice. Natomiast podczas sumy poświęcimy świece dzieci pierwszokomunijnych. Proszę rodziców, aby takie świece przygotować i przynieść na sumę. Na mszach niedzielnych będzie można przyjąć błogosławieństwo Św. Błażeja – biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. W poniedziałek 3 lutego przypada Jego wspomnienie.

9. Najbliższy obchód chorych będzie w lutym: I czwartek, I piątek lutego. W czwartek odwiedzimy chorych zamieszkałych przy ulicach: Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy. W piątek: Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Wesoła, Sportowa.

10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na zebranie sprawozdawcze dnia 29.01.2020 na godz. 17:oo do świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 138

Wczoraj 510

Tydzień 648

Miesiąc 4731

Ogółem 349605

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions