OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.01.2020r.

 

 1. Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Składam Wam Kochani Parafianie życzenia szczęśliwego Nowego Roku 2020. Niech nas Pan prowadzi i nie pozwoli zmarnować danego nam czasu. Patronem wyjątkowym niech będzie Święty Jan Paweł II w szczególnym roku Jego 100. urodzin.

2. Za tydzień koniec Okresu Bożego Narodzenia, choć kolędy będziemy śpiewać zgodnie z tradycją do dnia Matki Bożej Gromnicznej. Kolekta dzisiejsza jest parafialna. Serdeczne dzięki za każdą złożoną ofiarę! Ze względu na stan zdrowia księdza proboszcza nie będzie dziś kazania podsumowującego miniony rok w życiu naszej parafii.

3. Gość Niedzielny. Pierwszy w tym roku numer ukazuje wciąż aktualne przesłanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat macierzyństwa i Ojcostwa, kultury Narodu i potrzebie dawania świadectwa. Przypomnę, że Prymas Tysiąclecia będzie beatyfikowany 7. czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

4. Proszę, aby zabrać do domowej lektury darmowe numery pisma misyjnego Misyjne drogi oraz drogi dla młodzieży. Weźmy też kalendarze na ten rok.

5. Jutro Uroczystość Trzech Króli. W ten świąteczny dzień:

 • przypomnimy misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu
 • kazanie wygłosi ksiądz Grzegorz Kolbiarz – ojciec duchowny WŚŚD.
 • w Uroczystość Trzech Króli obchodzimy też w naszej diecezji Dies Episkopi. To czas modlitwy za naszych biskupów. Trzech z nich przyjęło sakrę właśnie w Objawienie Pańskie: abp Wiktor przed 22. laty oraz biskupi Marek i Adam przed 5. laty. Życzymy Im wiele Dobra!
 • przyjmiemy kandydatów do grona ministrantów, a młodsi ministranci wejdą na wyższy stopień w służbie i na ten znak założą kołnierze
 • poświęcimy kadzidło i mirrę
 • na 15:3o zapraszam na wspólny śpiew kolęd
 • 6 stycznia jest dniem misyjnym. Pod tą datą jest kolekta na misje i jest to też Misyjny Dzień Dziecka.
 • w wielu parafiach wyruszą na drogi miast Orszaki Królów.
 • pieniążki wrzucone do naszego modlącego się Murzynka wyślę do Afryki

6. We wtorek o 7:oo zapraszam na mszę w intencji Księdza Proboszcza Bolesława Brząkalika w 24 rocznice śmierci. Nie będzie mszy wieczornej. Kancelaria jest czynna bez zmian.

7. W sobotę kończymy wizyty kolędowe. Pragnę Wam z całego serca podziękować za otwarte drzwi waszych domów i serc, za wszystkie rozmowy w których dzielicie się treścią waszego życia i wyrażacie troskę

o parafię. Dziękuję za wszelkie wyrazy życzliwości i szacunku oraz za złożone ofiary, które zasilą kosztowne dzieło odbudowy zabytkowej kaplicy 1722. Chcę też podziękować Księdzu Tomaszowi, który pomógł w kolędzie i odwiedził część naszych rodzin.

8. Kolędę tzw. dodatkową - dla tych, którzy nie mogli jej przyjąć w swoim czasie, a chcą ją przyjąć – ustalamy telefonicznie z księdzem proboszczem. Ciekawostka parafialna: Na dziecięciu pytających o możliwość zamówienia takiej kolędy, tylko jedna osoba później ją rzeczywiście zamawia.

9. Oto najbliższe trasy kolędowe – kopia z planu kolęd:

 

 • 7 stycznia – wtorek
 • 13:oo Strażacka 43-1 – do Pszowskiej, obie strony
 • 17:oo Strażacka – nowe domy na końcu ulicy od dołu do góry
 • 8 stycznia - środa
 • 10:oo Wesoła – cała ulica od początku do końca
 • 9 stycznia - czwartek
 • 18:oo Ks. Szwedy – cała ulica od strony Zdrojowej
 • 11 stycznia – sobota
 • 10:oo Zdrojowa i tylne domy Oraczy od początku

10. Za tydzień w niedziele przypada Święto Chrztu Pańskiego i po nim rozpoczniemy okres zwykły roku liturgicznego za swoim zielonym kolorem. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a tydzień później 19.01 – na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM.

11. Da Bóg doczekać będziemy przeżywać według kalendarza 2020 roku:

 • 12.04 – Wielkanoc (26.02 – Popielec)
 • 31.05 – Zesłanie Ducha Świętego
 • 11.06 – Boże Ciało
 • 21.06 – Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi
 • z kolei święta związane ze stałą datą przypadną: 3.05 i 1.11 w niedzielę; 4.12 i 25.12 w piątek; a 15.08 w sobotę.
 • Wieczna Adoracja 12.02 przypadnie w środę
 • We wrześniu od 12 do 20 odprawimy MISJE ŚWIĘTE

12. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych przygotowujących się do ślubu. Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Adres poniżej:

Nauki: www.narzeczenikatowicka.pl

Duszpasterstwo Rodzin:  www.rodzina.katowicka.pl

Adres Kursu przed nami małżeństwo: www.przednamimalzenstwo.pl

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 114

Wczoraj 510

Tydzień 624

Miesiąc 4707

Ogółem 349581

Currently are 9 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions