01.12.2019r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny 2020. Patrzymy na adwentowe dni nie jak na splot dat, ale wiemy, że jest to dany nam od Boga czas Łaski i Zbawienia. Adwent ma nas przygotować na Boże Narodzenie, ale również na powtórne przyjście Chrystusa, uczy bowiem postawy chrześcijańskiego czuwania. To czas radości dla nawróconych i czas pokuty dla grzeszników. Przeto wszyscy: żyjmy trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie… Patronami tych świętych dni są przede wszystkim: Święta Maryja Matka Jezusa i Św. Jan Chrzciciel. Dzieci! Przyjdźcie na Roraty o 17:oo - we wtorki, czwartki i piątki (tylko wyjątkowo w piątek 6. grudnia jest w parafii bierzmowanie). Proszę, aby Ojcowie postarali się o lampion dla dziecka. Msza roratnia będzie zawsze zaznaczona w porządku nabożeństw.

2. W naszej archidiecezji czytamy dziś List Pasterski Księdza Arcybiskupa.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i tak będzie w grudniu z wyjątkiem pasterki i drugiego święta Bożego Narodzenia. Natomiast w przyszłą niedzielę 8. grudnia będzie przed kościołami zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie. Podziękowania kierujemy też wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli w zakrystii swoje dary dla rodaków na Wschodzie.

4. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl adwentowy Pan Jest blisko. Można zamówić na prezent wyroby z drewna oliwkowego. W Małym GN znajdziemy tekturowy lampion.

5. We wtorek (3.12) o 18:oo jest druga próba przed uroczystością bierzmowania. Przychodzą kandydaci razem ze swoimi świadkami. Będzie też okazja do spowiedzi świętej. Obecność jest obowiązkowa!

6. Mszę świętą barbórkową uroczyście odprawimy w środę 4. grudnia o 9:oo. Zapraszam wszystkich górników z rodzinami. Byłoby pięknie, gdyby do mszy posłużyli dawni ministranci. Odprawimy też mszę za zmarłych górników. Kolektę zebraną w tym roku trzeba w tym roku przeznaczyć na odbudowę Kaplicy 1722. Obecnie wykonany został fundament kaplicy. W 2018 roku górnicy pozłocili jeden z kielichów mszalnych.

7. Transmisje mszy barbórkowych: Ks. Arcybiskup, TV Polonia - 1 grudnia o 13:oo (z Bielszowic) oraz Bp Grzegorz, Program I Polskiego Radia – 1 grudnia o 9:oo (z Bzia Zam.)

8. W piątek i niedzielę w związku z przeprowadzaną wizytacją kanoniczną będzie przebywał w naszej parafii J.E. Ks. Biskup Adam Wodarczyk. Ostatnia taka wizytacja była w 2010 roku. Zapoznajmy się proszę z planem tej wizytacji. Ksiądz Biskup chce się spotkać z parafianami i zaprasza kolejne grupy zamieszczone w planie.

9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odprawiona zostanie GODZINA ŁASKI. Od 12:oo do 13:oo będziemy się modlić o Łaski dla całego świata. Wezwanie do tej modlitwy pochodzi z objawień w Montichiari we Włoszech z 8 grudnia 1947 roku.

10. Wigilijne świece CARITAS i bilety na Betlejem w Spodku (28 grudnia o 18:oo) można już kupić do wyczerpania zapasów i nie dłużej jak do III niedzieli adwentowej. Duża świeca kosztuje 12 zł. Mała 6 zł. Bilet 50 zł. (można też kupić na www.bilety24.pl)

11. Dziękuję Naszym Strażakom za kolejne wykonane prace oczyszczenia z liści rynien kościoła, domu parafialnego i probostwa. Drodzy Strażacy! Można na Was liczyć.

12. Spotkanie poświęcone różnym formom wsparcia przy zakupie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła w ramach programu Czyste Powietrze, odbędzie się w Bibliotece – 3. 12 o 18:oo – ul. Daszyńskiego 2. W gablotce znajduje się plakat informacyjny.

Miesiąc 20904