OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.11.2019r.

 

1. XXXIII Niedziela Zwykła. W całym Kościele z woli papieża Franciszka już trzeci raz przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Ma on nas pobudzić do wyobraźni miłosierdzia, do konkretnych pomocnych działań wokół nas i jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy nieustannie niosą pomoc ubogim, tym znanym i nieznanym, razem lub indywidualnie. Dziękuję pani Irenie Gawlina za wszelką pomoc w sprawach parafialnej pomocy Caritas. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na cele miłosierdzia podczas kolekt w I piątki, czy do skarbony Św. Antoniego lub dyskretnie przekazane proboszczowi na powyższe cele.

2. W naszej archidiecezji również dzisiaj jest obchodzona Niedziela Muzyki Liturgicznej. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim śpiewem i grą służą Kościołowi w świętej liturgii.

3. W ramach ogłoszeń usłyszymy zaproszenie Arcybiskupa na Uroczystość Chrystusa Króla.

4. Gościmy dziś księdza Pawła Czyrnika, który wygłosi niedzielne kazania i wprowadzi nas w temat nadchodzącej wizytacji biskupiej. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wizytacja ta będzie w naszej parafii 6. i 8. grudnia. W duchu apostolskim nawiedzi naszą parafię Jego Ekscelencja biskup Adam Wodarczyk. Bierzmowanie przygotowanej młodzieży będzie w piątek 6. grudnia o 17:oo. Wcześniej druga próba (ze świadkami) będzie 3 grudnia o 18:oo. Termin pierwszej próby tylko dla uczniów będzie podany w ogłoszeniach niedzieli 24 listopada.

5. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na budowę domu pielgrzyma NAZARET przy sanktuarium w Piekarach Śląskich. Bóg zapłać za składane ofiary!

6. Gość Niedzielny zamieszcza wywiad z bohaterką filmu NIEPLANOWANE w którym opowiada o swoim nawróceniu. Film ten można obejrzeć w Kinie Pegaz w Wodzisławskim Centrum Kultury, ul. Kubsza 17, w dniach 17 i 22 listopada o 18:oo.

7. W tym tygodniu mają miejsce indywidualne spotkania z proboszczem przed bierzmowaniem z uczniami obecnej klasy ósmej, którzy uczestniczą w katechezie szkolnej i uczestniczyli w przygotowaniach do bierzmowania. Proszę przyjść do biura na probostwie w najlepszym dla siebie terminie. Wtorek: 13:oo-15:oo. Czwartek: 17:40-18:2o. Sobota: 8:oo-9:oo. Niemożność bycia wymaga usprawiedliwienia.

8. W najbliższy piątek kancelaria będzie nieczynna.

9. W sobotę o 9:3o jest spotkanie Dzieci Maryi.

10. W przyszłą niedzielę na sumie, ministranci, pan kościelny oraz organiści mają msze św. w ich intencji i swoich rodzin. W tym tygodniu są patronalne święta Świętych: Cecylii i Tarsycjusza.

11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby naszej archidiecezji – tym razem na funkcjonowanie archiwum i muzeum. Natomiast we wszystkie niedziele adwentu będzie kolekta parafialna. Dziękuję Wam za ofiary, które z serca składacie w czasie kolędy.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje w naszej parafii zbiórkę darów dla rodaków na Wschodzie. Kto chce się włączyć jest proszony o przyniesienie za tydzień swoich darów do zakrystii, przed mszami niedzielnymi. Chodzi o artykuły spożywcze, chemiczne i szkolne, również gry. Około II Niedzieli Adwentu młodzież rozprowadzi po parafii opłatki.

13. Msza św. barbórkowa będzie odprawiona w środę 4. grudnia o 9:oo.

14. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Dzielnicy Kokoszyce zapraszają tego dnia na spotkanie Barbórkowe o 10:3o w świetlicy OSP Kokoszyce. Zapisy do 20 listopada przyjmują: Zofia Widenka, tel. 796421425 oraz Eugeniusz Chłapek, tel. 505637399. Szczegóły są w gablocie.

15. Msze św. roratnie o Matce Bożej będą odprawiane w adwentowe wtorki, czwartki i piątki. Tematyka kazań będzie dotyczyć postaci adwentowych i osoby Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w czerwcu zostanie wyniesiony na ołtarze.

16. Prezydent naszego miasta informuje nas, iż osoby planujące w przyszłym roku modernizację swojej kotłowni i zamierzają uzyskać dofinansowanie, powinni złożyć stosowny wniosek do 31.12.2019 roku. Program ten będzie kontynuowany do 2020 roku.

17. W gablotce przy chodniku znajdziemy repertuar wydarzeń miejskich na nadchodzące tygodnie. Znajdziemy go też na stronach miasta lub na ulotce z harmonogramem wydarzeń.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 398

Wczoraj 427

Tydzień 1709

Miesiąc 3116

Ogółem 347990

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions